To vše má v plánu nový generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Jiří Fojtík. Ten byl do funkce jmenován radou kraje od 1. ledna příštího roku.

„Loňská ztráta činila 122 milionů, letos by neměla do pololetí přesáhnout 50 milionů. To je ta dobrá zpráva. Ta horší je, že v nemocnici přetrvává špatná personální situace. Tu velmi zkomplikoval změněný systém vzdělávání zdravotnických sester,“ uvedl Fojtík.

Ředitel vidí těžiště své práce v ozdravení klimatu v nemocnici a systematické práci s lidmi. „Musíme za nimi stát, aby měli pocit, že si jejich práce vážíme. Zaměříme se také na pacienty, na dění v nemocnici se musíme podívat jejich očima. Máme sice omezené prostředky, ale to pacienta při hospitalizaci nezajímá. Zajímá ho, jak vypadají ambulance a jak jsou vybaveny pokoje. Proto chceme postupně zvyšovat standard nemocnic a vyjít vstříc požadavkům pacientů,“ vysvětlil Fojtík.

Krajská nemocnice připravuje i kroky k personální stabilizaci, protože například sester postrádá přibližně šedesát.

Náborový příplatek pro lékaře činí 50 tisíc korun, 30 tisíc obdrží nově nastupující zdravotní sestry. „Je to investice do budoucnosti. Připravujeme také prospěchové stipendium pro studenty lékařských fakult. Pokud se rozhodnou po skončení studií nastoupit do karlovarské, chebské nebo sokolovské nemocnice, v posledním ročníku vysoké školy si přilepší o pět tisíc korun měsíčně.“ Krajská stipendia pro sestry a lékaře půjdou z rozpočtu kraje, což ředitel Fojtík velmi vítá. „Kraj se ke všem těmto změnám a plánům staví velmi vstřícně. Toho si velmi vážíme,“ zdůraznil Fojtík.