O podrobnostech tohoto kroku skutečně budou muset rozhodnout zastupitelé.

„Na projekt je připravená kompletní projektová dokumentace, kterou samozřejmě bude posuzovat zastupitelstvo,“ potvrdil Jan Bureš, starosta Ostrova. Podle něj má město připravený i projekt na úpravu stávající knihovny.

„Ten skutečně existuje. Šlo by o přestavbu stávající knihovny. I kdybychom však tyto úpravy provedli, nezajistilo by to takový komfort a prostor jako stěhování do Paláce princů. Proto se skutečně raději přikláníme k myšlence knihovnu přestěhovat. Například kronika, která je nyní jen v jedné místnosti, tak v Paláci princů by měla prostory dva. Je i řada jiných výhod Budeme samozřejmě na projekt žádat i o dotace z regionálního operačního programu,“ doplnil ostrovský starosta.

Přestože lidé avizovali na Dnu s Deníkem sepisování petičních archů, na radnici zatím žádný podobný dokument nedoputoval.

„Zatím skutečně žádnou petici v ruce nemám. Pokud nějaká dorazí, budeme se jí samozřejmě zabývat a dostanou ji k nahlédnutí také členové zastupitelstva. I bez petice ovšem vítáme každý názor či připomínku lidí. Byli bychom ovšem rádi, kdyby lidé nepoukazovali pouze na rozdílné vzdálenosti,“ dodal Bureš.