VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostrovští chtějí upravit pravidla pro pohyb a chov psů ve městě

Ostrov — Na základě stížností a výtek lidí chystá radnice nový návrh obecně závazné vyhlášky.

19.1.2009
SDÍLEJ:

Nová vyhláška má dát jasná pravidla pro volný pohyb psů a také se zaměřuje na povinnosti chovatelů v souvislosti s evidencí.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Před dvěma roky, na zářijovém zasedání zastupitelstva města, byl projednáván návrh obecně závazné vyhlášky, která upravuje pravidla pro pohyb a chov psů na území města. Mezi zastupiteli se však nenašel potřebný počet hlasů, aby byl návrh obecně závazné vyhlášky schválen.

„Vzhledem k tomu, že není otázka volného pohybu a chovu psů na území města Ostrov stále dořešena a ze strany ostrovských občanů přichází stále nové výtky a stížnosti, bude na druhý pokus předložen nový návrh obecně závazné vyhlášky o pravidlech pohybu a chovu psů ve městě. Ta bude obsahovat také grafické znázornění veřejných prostranství určených pro volný pohyb psů na území města Ostrov,“ potvrdil starosta Ostrova Jan Bureš.

Pro volný pohyb psů byly vybrány tři lokality: lokalita „Na Kopci“, lokalita „Za Jáchymovským potokem“ a lokalita „U Hřbitova“.

Vyhláška se taktéž zaměřuje na povinnosti chovatelů v souvislosti s trvalým označováním a evidencí psů. „Jedná se o trvalé označování formou čipu. Poplatník, který nechá takto označit psa, bude mít nárok na úlevu od místního poplatku ze psů, a to až do výše nákladů vynaložených na označení psa. Nad dodržováním této vyhlášky bude bdít Městská policie Ostrov,“ dodal starosta.

Vyhláška, která bude upravovat pohyb a chov psů na veřejném prostranství, musí ještě projít schvalovacím procesem v Zastupitelstvu města Ostrov.

„Určitě je potřeba udělat v těchto věcech řád, protože jsou někdy se psy problémy. Určitě by mělo být jasné, kde se psi mohou pohybovat volně a kde ne a jak je evidovat,“ zhodnotil jeden z ostrovských občanů.

Autor: Jan Havelka

19.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení