Potvrdil to Jaroslav Růžička, otovický zastupitel a spoluzakladatel sdružení. „Je to v podstatě rarita, která leží na území Otovic. Stoupal počet náhodných návštěvníků, kteří se na toto místo ptali, a proto nás napadlo, že bychom mohli místo rekonstruovat a udělat z něj místo, které by mohlo lákat turisty,“ konstatoval Růžička.

„Opatřili jsme si také historické dokumenty, které nám s obnovou hodně pomohou. Rozhodně však není cílem obnovit zde pohřbívání. To určitě ne,“ ujistil spoluzakladatel sdružení.

Podle něj zatím nebyla práce sdružení příliš vidět. Obec totiž stále čeká, až jí bude pozemek převeden do majetku od pozemkového fondu.

„Zatím jsme nechtěli nic rozjíždět, dokud nebude jisté, že je parcela skutečně města. Až teprve v té chvíli můžeme začít s obnovou a také oslovit nejrůznější sponzory a podobně. K převedení by snad mohlo dojít během února, a pak by se mohlo začít pracovat na obnovení. Nemůžu to však slibovat, protože nyní je vše v rukách pozemkového fondu,“ dodal Růžička.

Otovický psí hřbitov podle informací sdružení měl největší rozvoj do roku 1938, kdy zde byla i přípojka vody, vlastní správce i studna. V dobách komunismu už místo sloužilo spíše jako kafilerie a chátralo.