„Konala se videokonference mezi hejtmany a ti se dohodli, že by chtěli seznam požadavků a budou chtít postiženým krajům pomoci. Náš hejtman Josef Novotný navíc navrhuje, aby zastupitelstvo odsouhlasilo finanční pomoc ve výši 500 tisíc korun,“ potvrdila Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Případnou pomocí se bude zabývat také karlovarský magistrát. „Jednání na toto téma je naplánováno na pondělí. Situací se zabýváme, monitorujeme jí, ale do pondělka nejsem schopen říct, kolik by mělo být poskytnuto peněz a kam by šly. V podnělí po jednání budeme moudřejší,“ informoval Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

Podle Věry Sládkové, oblastní ředitelky Českého Červeného kříže v Karlových Varech je zájem lidí o pomoc menší než v minulých letech. „Nemáme tolik telefonů od lidí, kteří by nabízeli pomoc. Většina tedy asi spíš využívá například darovacích SMS zpráv apodobně. Myslím, že důvodem může být i to, že je velká nezaměstnanost a lidé nemají na pomoc tolik prostředků. Většinou se nám tedy ozývají převážně starší lidé, ale ani těch není astronomicky moc,“ nastínila ředitelka ČČK.