Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem vadí plán opravy komunikace

Krušnohoří — Avizovaná rekonstrukce silnice vyvolala v Krušnohoří odmítavé názory veřejnosti.

14.8.2008 2
SDÍLEJ:

Foto:

Na rekonstrukci silnice II/221 čekají obce sdružené ve Svazku Obcí Bystřice už několik let. Nyní už se rekonstrukce připravuje, ale někteří lidé mají k tomuto projektu výhrady. Podle nich totiž starostové obcí nedodrželi sliby, které občanům před přípravou opravy silnice dali.

„Svazek Obcí vydal prohlášení, ve kterém uvádí, že plně podporují rekonstrukci ve všech plánovaných úsecích. To odporuje společnému postupu, na kterém jsme při jednání se starosty dohodli. Šlo nám například o to, aby lidem v Pstruží v rámci rekonstrukce nebyly zabrány pozemky,“ uvedl Petr Maglia, mluvčí Občanského sdružení pro kvalitu života v Krušných horách.

„Starostové nám přislíbili, že k těmto záborům nedojde, a nyní vydávají prohlášení, ve kterém tento slib vlastně popírají a chtějí se držet původního záměru. Jsme také rádi, že silnice se konečně opravuje, obáváme se však, že parametry rekonstrukce umožní silnici použít pro neomezenou tranzitní dopravu mezi ČR a SRN.“ dodal Maglia.

Jaroslav Rovný, starosta města Hroznětín, které je členem svazku, však vidí celou situaci trochu jinak.

„S představiteli sdružení jsme jednali, podle jejich přístupu bylo patrné, že by byli nejraději, kdybychom silnici neopravovali vůbec. Rádi bychom na jejich podněty reagovali, ale musely by být věcné. Rekonstrukce je tak důležitá, že ji zastavit nelze,“ uvedl Rovný.

Podobný názor měl i starosta Merklína Josef Níč. „Pro nás je důležité, aby byla silnice kvalitně opraven. O záborech pozemků nerozhodujeme, to je věc majitelů,“ uvedl starosta. „Neodmítáme připomínky lidí, ale ne všechny se dají s rekonstrukcí skloubit,“ dodal Níč.

Svazek Obcí Bystřice k rekonstrukci silnice II/221

1.) Svazek Obcí Bystřice plně podporuje rekonstrukci silnice II/221 ve všech plánovaných úsecích. Ozařazení rekonstrukce této komunikace do investičních plánů organizací Karlovarského kraje usilujeme již od roku 2005, kdy byl Svazek založen. Chceme, aby rekonstruovaná komunikace splňovala normové parametry a aby byly odstraněny a eliminovány nebezpečné a nepřehledné úseky a dále byly kompletně provedeny potřebné opravy a sanace jednotlivých konstrukčních vrstev silnice. Kvalitní komunikace v našem dlouho přehlíženém horském regionu pokládáme za jeden z pilířů dalšího rozvoje celé krušnohorské oblasti a za příspěvek ke kvalitě a bezpečnosti života obyvatel našich obcí.

2.) Svazek Obcí Bystřice nepodporuje a nebude podporovat úmysly směřující k vytvoření tranzitního koridoru pro silniční nákladní dopravu v naší oblasti, a to ani v trasách stávajících ani v trasách nově navržených. Přestože v současné době nemají tyto aktivity žádný reálný podklad, jsme připraveni při jakýchkoliv konkrétních krocích ostře proti tomuto záměru vystoupit a zamezit jeho realizaci. Náš region pojímáme jako přírodní oblast s potenciálem pro rozvoj turistiky jako oblast klidu, odpočinku a rekreace.Vtomto smyslu na jeho rozvoji pracujeme a nadále pracovat budeme.

Jitka Tůmová, předsedkyně Svazku, starostka obce Pernink
Jarmila Fořtová, starostka obce Potůčky
Robert Petro, starosta města Horní Blatná
Zdeněk Lakatoš, starosta města Abertamy
Josef Níč, starosta obce Merklín
Jaroslav Rovný, starosta města Hroznětín

Členové Svazku Obcí Bystřice

Svazek Obcí Bystřice byl založen v roce 2005. Členy Svazku jsou obce a města: Pernink, Potůčky, Horní Blatná, Abertamy, Merklín a Hroznětín.

Autor: Jan Havelka

14.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Ilustrační foto

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Policisté se při kontrolní akci zaměřili hlavně na náklaďáky

Karlovarský kraj – Především na nákladní automobily byla zaměřená akce, kterou vyhlásil vyhlásil policejní prezident společně s Generálním ředitelstvím cel a Centrem služeb pro silniční dopravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení