Mezi ty nejkurióznější patří asi příhoda, kdy šofér uplatnil nárok na odškodnění za zničené kabely v motoru, které rozkousala rozzuřená kočka, nedopatřením uzamčená v garáži.

„Další pojištěný žádal o náhradu škody způsobené na talíři satelitu na střeše obytného domu. Poškodila jej kuna, která tam skočila z nedalekého přístřešku. Prozradily ji otisky tlapek ve sněhu,“ zmínil další z nevšedních událostí tiskový mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Z hlášení neopatrného opraváře

Manipuloval jsem v rodinném domku s elektrickým kabelem a stál při tom na vysokých štaflích. Když se mi zapojený drát ulomil, dotkl jsem se kovového tělesa a tím se dostal na osm sekund do proudového okruhu, takže jsem se nemohl pustit a začal jsem křičet. Na to zareagovala manželka tak, že přiběhla a štafle se mnou porazila. Spadly bohužel rovnou na novou sedací soupravu a velké akvárium s cizokrajnými rybičkami, které prasklo a polilo koberec. Já navíc při pádu vykopl okenní sklo a vytrhl 1,75m stropní kabeláže.

V šoku narážel do dalších nemovitostí…

Motorista oznámil České pojišťovně pojistnou událost, kdy si jeho syn s kamarádem vypůjčili automobil rodičů Jeep Grand Cherokee. Výsledkem jejich vyjížďky byla škoda na třech dalších vozidlech, pěti oplocených zahradách, jedné betonové skříňce hlavního uzávěru plynu a jedné kovové nádobce na komunální odpad.

„Řidič i spolujezdec utekli a našel je až psovod se služebním psem. Při orientační dechové zkoušce oba nadýchali více než 1,3 promile alkoholu, navíc jim bylo pouze 16 let a neměli řidičský průkaz ani na malý motocykl,“ sdělil Bálek.

Do České pojišťovny tento případ nahlásil majitel vozidla (otec řidiče) takto: „Syn s kamarádem si půjčili naše auto, havarovali s ním, a protože byli v šoku, naráželi do dalších nemovitostí.“

A jak to dopadlo? „Z povinného ručení Jeepu Grand Cherokee poškozeným ČP škodu zaplatila, ale po majiteli tohoto vozidla ji pak požadovala kvůli alkoholu a absenci řidičáku. Nešlo totiž o malou částku,“ poznamenal mluvčí.