Policie na Sokolovsku začne rázně postihovat ty, kteří usednou za volant bez řidičského průkazu nebo poruší zákaz řízení. Takových případů totiž na Sokolovsku razantně přibývá. Podle policejní mluvčí Andrey Kávové se pachatelé nezaleknou ani hrozby vězení. Policie tak podle jejích slov začne dotyčným zabavovat auta, která po rozhodnutí soudu propadnou státu a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je jednoduše prodá například v dražbě.

První auto zabavili policisté před několika dny ve Starém Sedle pětadvacetiletému muži. Ten nemá řidičský průkaz, a navíc mu řízení zakázal soud. Vůz ještě stačil použít k trestné činnosti, když se na parkovišti pokusil vykrást auto. Při tom ho přistihl syn majitelky auta. Vozem se snažil ujet, policie ho ale záhy dopadla. „Za to ho čeká další trest,“ uvedla k případu Kávová.

Policie očekává, že hrozba zabavení auta donutí takzvané neřidiče a ´mařiče´ rozhodnutí soudu, aby bez řidičského průkazu za volant nesedli.

„Je to razantní a doufáme i účinné opatření. Nárůst počtu těchto případů je opravdu velký. Policie je připravena v těchto krocích dál pokračovat. Jízda bez řidičského oprávnění se tak může pachateli pěkně prodražit, a ještě může skončit ve vězení,“ pokračovala mluvčí.