V pondělí 29. prosince o tom informoval insolvenční správce KP Tomáš Čermín. „Část výplaty by na účty zaměstnanců měla odejít dnes. O zbývajících padesáti procentech zatím není rozhodnuto,“ upřesnil Čermín.

Předsedkyně odborového svazu KP Marcela Dubová doplnila, že lidé doufají, že výplatu dostanou už dnes či zítra. Na říjnovou výplatu lidé z KP přitom čekali až do poloviny prosince.

Dubová je stejně jako ostatní zaměstnanci KP v současné době na celozávodní povinné dovolené. Ta začala už 20. prosince a měla končit pro všechny 25. ledna. Někteří však jdou do práce už 5. ledna. „Jde o malířky, tiskařky a lidé od pece. Musíme totiž splnit velkou zakázku pro Švédsko, odkud si u nás objednali dětské soupravy,“ uvedla předsedkyně Dubová.

Od příštího týdne začíná také velké hledání potenciálního kupce celého závodu KP. „Od 6. ledna budou vycházet velké inzeráty, ve kterých chceme oslovit možné zájemce,“ doplnil Čermín, který potvrdil, že žádný konkrétní kupec se zatím neozval.

„Do konce ledna by se mělo rozhodnout, co bude s Karlovarským porcelánem dál. Těch možností je několik. Prioritou vzešlo z konkurzu ale je, že se podnik musí nejdříve zpeněžit,“ dodal insolvenční správce KP.