Vánoce jsou za námi, ale hypermarkety a obchodní domy jsou stále přeplněné lidmi. Odstartovaly totiž povánoční slevy! Elektroniku, hračky, oblečení, ale třeba i nářadí pořídíte nyní se 30 až 70% slevou.

„Povánoční slevy jsou každoročně oblíbené. Využívají je zejména zákazníci, kteří nestihli nakoupit před Vánoci, nebo ti, kterým záleží na co nejnižší ceně. Díky povánočním slevám se také stává trendem darovat pod stromeček hotovost nebo dárkovou poukázku, kterou obdarovaný může využít právě i v době největších slev,“ říká Monika Labudíková, marketingová manažerka Tesca.

V nákupním centru Tesco – Fontána pamatují i na „omyly“ pod stromečkem. Zákazníci mohou po předložení paragonu a bez udání důvodu nevyhovující dárek vrátit nebo vyměnit za jiný. Zboží ale nesmí být poškozeno, jeho obal musí být neporušený, a pokud jde například o oděvy, výrobek musí mít visačku a štítek.

Obdobně je tomu i v hypermarketu Globus. Zde odstartoval výprodej 27. prosince a potrvá až do 4. února. „Vyhlédla jsem si tu bundu už před Vánocemi, ale počkala jsem si, jestli po Vánocích nezlevní. Stalo se, a ušetřila jsem šest stovek,“ řekla nám Karlovaračka Eva Novotná.

Obchodní domy lákají také na nejrůznější akce. Například Tesco připravilo speciální silvestrovskou nabídku potravin a nápojů, které si lidé s oblibou dopřávají a vychutnávají u příležitosti novoročních oslav. O 37 % levněji tak zákazníci pořídí například kilogramové balení pražených solených pistácií, o dvacet procent levnější budou olivy. Slevy platí ode dneška až do Silvestra, a to i na vybrané druhy šumivých vín a sektů.