Projektové žádosti mohou v rámci oblasti podpory revitalizace a regenerace středních a malých měst podávat do 22. ledna.

„Nejčastěji žádají o dotace pro projekty zaměřené na modernizaci technické a občanské infrastruktury. S využitím evropských dotací se mohou pustit například do obnovy veřejných prostranství, osvětlení nebo veřejné zeleně.“ vysvětlil Vojtěch Krump, mluvčí Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.

Dotace z regionálního operačního programu mohou získat také například pro výstavbu a modernizace knihoven, modernizaci a úpravy vzdělávací infrastruktury nebo pro rekonstrukce infrastruktury pro poskytování sociálních služeb, například centra denních služeb, denní a týdenní stacionáře nebo chráněné bydlení.

I když termín pro předkládání žádostí skončí až 22. ledna, už dnes je jasné, že zájem středních a malých měst o dotace z ROP Severozápad bude v Ústeckém i Karlovarském kraji opět značný. „Pracovníci Úřadu Regionální rady v posledních týdnech vyřizují velké množství dotazů. Těší nás, že žadatelé mají zájem také o osobní konzulatace, protože výrazně snižují riziko, že jejich projekt později neuspěje z důvodů formálního pochybení,“ říká ředitel Úřadu Regionální rady Petr Vráblík.

V loňském roce bylo z toho programu podpořeno 14 projektů. Celkem byly tyto projekty podpořeny částkou přesahující jednu miliardu korun.