Jak reagujete na Vaše odvolání z funkce?
Kastner: Ani se mi to nechce moc komentovat, jsem ale realista a podobný krok jsem po zveřejnění povolební koalice a změnách ve vedení kraje čekal. Hnutí doktoři se nijak netajili tím, že Procházková a Kastner nemají ve vedení nemocnice co dělat.
Procházková: Určitě to vnímám jako pomstu, především od Hnutí doktoři. Za poslední rok jsme udělali velký kus práce. Stáhli jsme hospodářský výsledek. Od té doby, co jsem ve funkci ředitelky nemocnice dostáváme pravidelně nemalou částku, jako příspěvek od města Sokolova. Právě dnes jsme do nemocnice za tyto peníze přivezli do dětského oddělení postýlky.

Dotknou se změny ve vedení nějak pacientů?
Kastner: To si nemyslím, v kladném, ale ani záporném. Naše problémy bude muset řešit kdokoli bude stát v čele nemocnice. Mám na mysli nedostatek zdravotnického personálu, či rušení některých oddělení, které jsou v rámci společnosti třeba třikrát.
Procházková: Samozřejmě se budu snažit, aby se jich to nijak nedotklo. Nejsem však přesvědčená o tom, zda Jiří Fojtík dokáže krajskou nemocnici řídit. Myslím si, že bez inženýra Ference to nepůjde.

Zůstanete i nadále v nemocnici?
Kastner: Mé odvolání je k 31. prosinci a žádné jiné místo mi nabídnuto nebylo. K tomuto datu se mnou bude pravděpodobně ukončen pracovní poměr a musím předat svou funkci. O případném odstupném či konkrétním termínu mého odchodu budu jednat s novým vedením.
Procházková: Já zatím zůstávám jako lékařka na oddělení ARO v sokolovské nemocnici. V současné době však zvažuji i jiné pracovní nabídky.