Ze svých činů se budou už ve středu zpovídat u Okresního soudu v Karlových Varech.

Mezitím však vyplynuly na povrch nové skutečnosti o jejich pověsti.

Starosta Ostrova Jan Bureš se jich zastával, když začátkem letošního roku tvrdil, že jde o slušné podnikatele, kteří nikdy neměli problémy se zákonem.

„Nikdy jejich jméno nefigurovalo ani v policejních zprávách,“ uvedl tehdy starosta Bureš.

Jenomže bratři Hemzáčkovi měli problémy už v minulosti.

Redakci se podařilo zjistit, že i když dosud nebyli nikdy soudně trestáni, přesto už fyzicky napadali lidi i v minulosti. Přestupková komise Ostrova podle informátora tak měla řešit dva případy u Lothara Hemzáčka a tři případy u Martina Hemzáčka.

„Tyto případy nám předala policie jako přestupek. Ta nám doručila spisovou dokumentaci obsahující protiprávní jednání jmenovaných,“ potvrdil vedoucí dopravně správního odboru ostrovského úřadu Ladislav Jiskra.

Bližší informace, tedy o jaké přestupky šlo, však odmítl redakci sdělit. „Na policii existuje záznam o těchto lidech. Policie případy kvalifikovala jako přestupek a předala je proto přestupkové komisi,“ dodala policejní mluvčí Zdena Papežová.

S minulostí Hemzáčkových je seznámen i dozorující státní zástupce Jan Svatoš, který na to v rámci soudního líčení upozorní.

Jako důležitou okolnost to vnímá i právní zástupce napadeného Václava. „Budeme to chtít u soudu zohlednit, i když oba bratři mají čistý trestní rejstřík,“ poznamenal advokát Pavel Panoška.

Lothar Hemzáček však taková nařčení odmítá. „Není pravda, že by se námi zabývala přestupková komise. Nic takového nebylo,“ uvedl včera Hemzáček, který stále tvrdí, že to nebyli oni, kteří vyprovokovali na Rumburaku rvačku.

Řada svědků ale hovoří proti nim.