Začátek prosince. To je podle provozovatelů či zaměstnanců restaurací a hotelů na Karlovarsku nejvyšší čas, kdy si zamluvit místo pro strávení blížícího se Silvestra. Kdo se až tento týden začal rozhodovat, kde poslední noc v roce 2008 prožije, bude muset zůstat zřejmě doma. Na volná místa totiž narazí jen opravdu náhodou.

„Máme už zcela plno,“ uvedl Jaroslav Krechňák z karlovarského Ventura pubu neboli Evropského dvora. „U nás je lístky třeba koupit tak s třítýdenním předstihem,“ vysvětloval. Azyl v Evropském dvoře najde až sto čtyřicet šťastlivců, o které se bude starat šestičlenný personál. Za tisícikorunové vstupné mohou lidé ochutnat ze studeného i teplého rautu a dostanou víno a pivo. Součástí zdejšího Silvestra je i tombola, kde první cenou je zájezd do Paříže.

Zajímavou první cenu v silvestrovské tombole nabízí také Pyramida club v karlovarské Jugoslávské ulici, a to auto Ford Ka.

Zábavný program s živou hudbou a tombolou připravují pro silvestrovské oslavence i v hotelu Plešivec na Hřebečné. Také v tomto hotelu nemají už ani jedno místo volné. „Všech osmdesát lůžek už je obsazených. Pokud chce u nás někdo strávit Silvestra, je potřeba si místo zamluvit co nejdříve, a to už klidně po tomto Silvestru. K nám většinou jezdívá stálá klientela, která si Silvestra na příští rok zamlouvá už s ročním předstihem,“ poradila recepční Jindřiška Stezková.

Plno mají také v božídarském penzionu Daro, který nabízí dvacet lůžek. „Ano, i my jsme plně obsazeni,“ potvrdila jeho majitelka Martina Bradová s tím, že klasické rezervace na Silvestra v tomto penzionu nepřijímají. „Požadujeme zálohy, protože není výjimkou, že pobyt u nás někteří klienti odřeknou,“ dodala podnikatelka.

Obsazeno mají i v karlovarských restauracích, které se specializují spíše na náročnější klientelu.

„Máme naplněnou celou kapacitu restaurace, tedy všech čtyřicet míst,“ informoval someliér hotelu a restaurace Promenáda Petr Scheffer. Tento podnik ale klasickou silvestrovskou party nepořádá. „Speciální silvestrovský program neděláme. U nás se oslava ke konci roku koná do jedenácti hodin v noci. Lidé dostanou večeři. Za Silvestrem pak odcházejí do jiných podniků, například do Grandhotelu Pupp, který má speciální silvestrovský program,“ dodal someliér.