Situaci kolem škol sledují také poslanec Jan Bureš a senátor Jan Horník. Oba se shodli na tom, že je potřeba situaci řešit, i když kroky nemusejí být příjemné.

„Na pondělní prezentaci Karlovarského kraje pro zastupitele k tématu školství jsem se dozvěděl dobře zpracované informace a konkrétní čísla. Myslím, že je potřeba udělat kroky, které jsou třeba bolestivé, ale důležité a mohou pomoci ke stabilitě školství,“ řekl poslanec Bureš. „Trápí mě nízká kvalifikovanost některých učitelů v kraji a také to, že se na střední školy dostanou i děti, které prospívají se čtyřkami a podobně a klesají na ně nároky,“ upozornil Jan Bureš.

Ten by se podle svých slov zatím nejvíce přikláněl k redukci zmíněných čtyř škol. „Chápu, že je to nepopulární názor, který lidi v místech, kde školy fungují, nepotěší, ale je potřeba se na věc dívat realisticky,“ doplnil poslanec Parlamentu a krajský zastupitel Bureš.

Jan Horník se podle svých slov bude pídit po dalších informacích. „Je určitě důležité udělat kroky, které nebudou zcela oblíbené, ale rozhodně ne chaotickým způsobem jako tomu bylo před několika lety za minulé krajské vlády. Osobně bych chtěl znát nejen čísla, ale také informace o zvláštnostech a specialitách škol ,které mají vliv například na život ve městech, zaměstnanost a další aspekty a mohou mít tedy velkou důležitost,“ uvedl senátor Jan Horník.

Horník také zdůraznil, že by školy chtěl navštívit. „Už jsem jednal například s místostarostkou Nejdku i ředitelem tamější školy a chtěl bych pokračovat i v dalších městech, kterých se to týká,“ přislíbil Jan Horník. Toho také udivilo, že se na prezentaci objevilo málo krajských zastupitelů. „Samozřejmě nechci nikomu sahat do svědomí, ale když jsme si udělali čas i my s panem poslancem Burešem, tak mi přijde, že tam mohlo být kolegů více, školství je určitě důležité,“ sdělil senátor a krajský zastupitel.

Podle informací kraje se prezentace zúčastnilo kolem 25 zastupitelů z celkových 45 členů.