„Komunikace jsme uklízeli po celém regionu. Bylo několik silných přeháněk. Hodně sněhu napadlo například na Božím Daru. Mezi Horním Ždárem a Božím Darem je zakázano jezdit vozidly nad deset tun, ale řidiči kamionů to nedodržují a vznikají komplikace,“ uvedl Jose Bulka, hlavní dispečer Údržby silnic Karlovarského kra­je.

Podle něj už nemají motoristé bez řádného zimního vybavení na hory jezdit. „To určitě ne, je potřeba mít auto řádně vybavené a přizpůsobit jízdu podmínkám,“ apeloval Bulka.

Přísun sněhu potvrdil také Rudolf Chlad, náčelník Horské služby. „Na Klínovci je patnáct centimetrů sněhu a na Božím Daru zhruba deset. Sníh by zde měl vydržet i během nadcházejícího víkendu,“ konstatoval Chlad.

Na lyžování prý ovšem ještě sněhu dostatek není. „Vleky zatím v provozu nejsou, sního je spíše na loukách apodobně. Spíš očekáváme, že si sněhu užijí například děti na sáňkách, ale zatím to pořádně není ještě ani na bežkování. Navíc se má ještě oteplit,“ dodal Rudolf Chlad.

Náhlá sněhová nadílka zaskočila starostu Božího Daru Jana Horníka. „Máme rozdělané ještě některé stavby, takže by se hodilo, kdyby sníh přišel třeba o měsíc později. Podle mě však ještě sněhová pokrývka roztaje. Na druhou stranu si nemyslím, že by šlo o nějaký extrém, protože bývaly roky, kdy se už od 20. října normálně lyžovalo až do dubna. Zima se ovšem změnila, už například není pořádný podzim, ale počasí v podstatě skočilo z léta rovnou do zimy. Uvidíme, jak se bude dál vyvíjet,“ sdělil starosta Horník.