Přívaly sněhu a mráz. To vše v pondělí komplikovalo řidičům dopravu a silničářům přidávalo práci. Přesto se jim přes celý den podařilo udržet silnice v regionu sjízdné.

„Sněžilo prakticky třicet hodin v kuse. To je dlouhá doba. Navíc sníh zůstával ležet, takže jsme komunikace uklízeli prakticky nonstop,“ uvedl Josef Bulka, hlavní dispečer Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje.

V horních polohách Karlovarska tak museli silničáři nasadit frézy. „V úsecích, kde nelze komunikace ošetřovat chemicky, na příklad ve Slavkovském lese, musejí být řidiči velmi opatrní. Silnice tam zůstávají velice kluzké a někde lze projet jen se sněhovými řetězy,“ upozornil Bulka.

Přizpůsobit jízdu a výbavu vozidla stavu vozovky museli řidiči nejen na horách, ale i ve městech. V Karlových Varech uklízeli silničáři komunikace od sněhu po celý den a až odpoledne se dostalo na ty méně důležité.

„Jedeme od třetí hodiny ranní a zatím vše probíhá relativně dobře. Na sídlištích nám komplikují úklid vozovek špatně zaparkovaná vozidla. Když tam nemůžeme s radlicí, musíme přijet s náhradní technikou. A to vše úklid sněhu velmi zdržuje,“ uvedl Eduard Malý ze společnosti Ave.

Ave provádí zimní úklid v Karlových Varech společně s úklidovou firmou radního Martina Zemana, která uklízí například Vyšehradskou a Kolmou ulici v centru lázní.

Smlouvu o dílo na zimní údržbu chodníků a přístupových schodišť k domům v majetku města má s magistrátem uzavřenu také Miluše Prokešová. „Podle operačního plánu zimní údržby má být například z třídy T. G. Masaryka sníh odklizen do dvou hodin po spadu. A to jsme včera dodrželi. Žádné stížnosti od lidí zatím nemáme,“ vysvětlil Eduard Malý.