Zcela uzavřen bude nakonec most přes řeku Ohři na silnici I/6 u Sokolova kvůli stavbě rychlostní silnice R6. Policie přitom k úplnému uzavření měla výhrady, neboť se obávala dopravního kolapsu na objízdných trasách v případě dopravní nehody. Dopravní policisté však stavbaře přesvědčili, aby objízdné trasy upravili. Doprava by tak měla být plynulejší.

„Uzavírka bude od soboty 3. dubna. Začne ve 14 hodin a potrvá zhruba jeden rok. Po tuto dobu bude nařízena obousměrná objízdná trasa po obchvatu okolo Královského Poříčí,“ sdělila mluvčí krajské policie Andrea Kávová.

To znamená, že řidiči jedoucí ve směru Karlovy Vary – Cheb se napojí u novosedelského hřbitova na obchvat okolo Královského Poříčí, kudy vede objízdná trasa v opačném směru již několik měsíců. Do Chebu se poté řidiči ze Sokolova stejně jako nyní napojí přes silnici vedoucí ulicemi Kraslická a Nádražní na Citice a Černý Mlýn, kde budou vyvedeni na novou silnici R6, otevřenou v úseku Černý Mlýn – Kamenný Dvůr.

Zde však policisté řidiče důrazně varují. „V tomto úseku nastane významná změna,“ upozorňuje Kávová.

V současné době se v tomto úseku jezdí ve směru Cheb – Karlovy Vary ve dvou jízdních pruzích. Od 3. dubna 2010 bude provoz v tomto směru omezen na jeden jízdní pruh, protože druhým pojedou auta v protisměru Karlovy Vary – Cheb.

Výše zmiňovaná oboustranná objížďka je však stále podmíněna stavebními úpravami některých křižovatek, a to úpravou křižovatky u Černého Mlýna a dále vytvořením kruhového objezdu na křižovatce ulice Kraslické a silnice vedoucí na již zmiňovaný obchvat. Dle zpracovatele stavby by vše mělo být hotové do 3. dubna a poté zprovozněna kompletní objížďka. Bez těchto úprav by bylo její zprovoznění riskantní a zcela nemožné. „Cílem policistů totiž zůstává zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ dodává Kávová.

Na Kraslické ulici v Sokolově stavbaři finišují s pracemi na kruhovém objezdu. Minulý pátek dokončili asfaltový povrch. Objezd už je osazen dopravními značkami, které jsou prozatím zakryté.

Starosta sousedních Citic se zvýšeného provozu obává také. „Žádáme vyřešení přechodu pro chodce mezi mosty. Je třeba ho pořádně označit, osvětlit. Bude nutné ho také posunout dále od křižovatky. Je moc blízko a při takovém provozu automobilů by nebyl bezpečný,“ řekl Josef Sháněl. Dále je prý třeba zpevnit krajnice. Provoz kamionů se mu také zdá až na výjimky plynulý. Je to podle něj tím, že nyní v zimě mnoho tiráků uhýbá už před hranicemi na jinou trasu. V létě mohou zvolit tu přes Citice a při provozu v obou směrech to bude prý katastrofa.

Nadšení nejsou ani lidé cestující autobusy. „Každý den jezdím z Karlových Varů do Sokolova do práce a uzavírka silnice mi cestu značně zkomplikuje. Budu muset vyjíždět o něco dříve, protože v některých úsecích bude o hodně víc aut než jindy, což bude dopravu hodně brzdit,“ uvedla Táňa Hodinková, řidička z Karlových Varů.

Potvrzují to i dopravci. „Nepříjemné to bude především pro dálkové spoje, například pro autobusy z Aše do Karlových Varů, ty budou muset jezdit přes Loket. Stejnou trasu by měly jezdit i autobusy z Březové do Karlových Varů. Na ceně jízdného se to promítne minimálně,“ uvedl Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Roman Cichocki, Jakub Kopřiva