Otevřeně o tom mluví nevlastní syn David Kasl. Podnikatel s autoveterány musí čelit nájezdům vymahačských firem, ačkoliv už nemá s bývalým manželem své matky nic společného.

„Když tady byli vymahači naposledy, chtěli vidět můj dům, jestli v něm není. Dožadovali se jednoho a půl milionu korun,“ říká David Kasl. „Takových návštěv jsem měl více. Trpí tím naprosto celá rodina,“ poznamenal.

Dluhy lupiče odhaduje na asi tři miliony korun.

Dnes čtyřiatřicetiletý David se s Kaslem, vlastním jménem Bednář, potkal poprvé ve čtrnácti letech. Jiří Bednář si později vzal jeho matku i s příjmením. Ta zemřela před rokem. David Kasl přisuzuje její zdravotní problémy právě nevlastnímu otci.

„Máma byla vždy zdravá, nekouřila. Kvůli stresu však začala mít zdravotní problémy a loni skonala. Měla s ním hrozné potíže. Sám jsem v sedmnácti letech utekl bydlet k babičce, protože doma už se to nedalo vydržet,“ vypráví David.

Dalo se podle jeho slov čekat, že Jiří Kasl bude shánět peníze.

„Když před lety začal dělat v Německu, penězmi jen hýřil. Pak začal obchodovat se dřevem. Když se dostal k dalším penězům, rychle je zase utratil za auta a dovolené. Asi tak neplatil dodavatelům. Dluhy pak dosáhly takových rozměrů.“

David Kasl se prý dozvěděl, že peníze z prvního loupežného přepadení v Toužimi, kde si pachatel na bankovní úřednici vynutil osmadvacet tisíc korun, ani nepoužil na krytí nějakého z dluhů. „Sestra říkala, že za ně koupil lyžařské vybavení a odjel s nějakou novou přítelkyní na hory. Po pár dnech, když se vrátil, pak loupil v Chodově,“ doplnil.

Podnikatel Jiří Kasl je v současné době ve vazbě. „K loupeži mě vedly finanční potíže v podnikání,“ uved v policejní výpovědi. Podle mluvčí sokolovských policistů Andrei Kávové mu za přepadení bank hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. „Peníze z loupeže se nenašly. Dál po nich pátráme,“ sdělila.