Provoz soukromé vysoké školy odstartoval v těchto dnech v Sokolově. Vedení školy zaznamenalo nebývale velký zájem studentů.

„Zúčastnil jsem se slavnostního otevření školy a překvapilo mě, že se okamžitě začalo s vyučováním,“ uvedl jeden ze studentů, sokolovský zastupitel a nový ředitel sokolovského kulturního domu Jan Picka. „Vzhledem k tomu, že chci získat vzdělání coby ředitel kulturního domu, nastoupil jsem do oboru management,“ doplnil. „Těch studentů přišlo opravdu hodně, jsou tam dvě třídy,“ dodal.

Sídlo vysoké školy je v prostorách Hornického domu.

Podle ředitelky sokolovské pobočky Miluše Bartoňkové jsou uspokojeni všichni uchazeči, kteří podepsali smlouvu a zaplatili školné.

„Byla by škoda, kdyby chytří lidé ze Sokolovska odjížděli za vzděláním třeba do Prahy, kde zůstanou, neboť tam najdou uplatnění. Ráda bych, aby zde nejen nalezli možnost vzdělání, ale i uplatnění v praxi,“ řekla.

Vysoká škola v Sokolově zahajuje takzvaný vědecký inkubátor v kraji. Proto studium nejen město Sokolov, ale i Karlovarský kraj finančně podporují. Pro sokolovské studenty připravila škola mimořádnou slevu.