Třináctá hodina bude dnes pro řadu zaměstnanců znamením k hodinové výstražné stávce.

V Karlových Varech se k ní připojí například řidiči autobusů městské hromadné dopravy, ale také někteří zaměstnanci místního magistrátu.

Řidiči MHD by měli dopravu přerušit v rozmezí od 13.00 do 13.10. Potvrdil to Pavel Bohánek, ředitel karlovarského Dopravního podniku.

„S řidiči a odboráři jsme vedli jednání. Nakonec jsme se dohodli na tom, že řidiči přeruší dopravu na deset minut, což by nemělo pro naše cestující znamenat závažné problémy,“ vysvětlil Bohánek.

Podle něj nic nenasvědčuje tomu, že by během dneška mělo dojít k nějaké změně.

„Podle současných informací to skutečně vypadá, že doprava bude přerušena pouze na zmíněných deset minut. O žádných změnách nevím,“ ujistil včera Bohánek.

K výstražné stávce se připojí také řada zaměstnanců karlovarské radnice.

„Aktivně by mělo mezi třináctou a čtrnáctou hodinou stávkovat zhruba devadesát zaměstnanců. Ti si na zmíněnou hodinu berou náhradní volno, které si posléze buď napracují, nebo se jim tato neodpracovaná hodina zkrátí ze mzdy,“ potvrdil Lukáš Pokorný, mluvčí magistrátu.

„Stávka není zaměřena proti zaměstnavateli, ale vládním reformám,“ dodal mluvčí.

Na Krajském úřadu Karlovarského kraje se dnes stávkovat nebude. „Naši personalisté o žádné stávce nevědí. Budeme pracovat normálně,“ informovala Andrea Bocková, mluvčí kraje.