„Babička se mi při mé návštěvě svěřila, že toto je její sen. Prý jako mladá chodila kolem grandhotelu a skrz okno pozorovala smetánku uvnitř. Až se trošku zlepší počasí, tak jí milerád její sen splním. A budu ji tam brát každý rok, vždy když bude mít narozeniny,“ řekl Bouda.´„No ale jestli tady budu dalších sto let, tak se vám to pěkně prodraží. Taky byste mi mohl sehnat nějakého ženicha,“ vtipkovala při oslavě narozenin stařenka.

Recept na dlouhověkost sice neprozradila, ale svěřila se, že měla nelehký život. „Bylo nás pět dětí. Já jsem musela ve třinácti chodit pracovat k sedlákovi. Byla velká bída. Měsíčně jsem dostávala dvacet korun, které jsem dávala mamince, aby měla na chleba,“ rozplakala se. „Celý život jsem opravdu hodně dřela,“ povzdechla si.

O jubilantku se nyní stará již osmým rokem její dcera Alena Machalová. „Každé ráno si pravidelně dává svoji oblíbenou meltu. Dokonce si nedávno objednala ovárek,“ usmívala se. Babička vychovala dvě děti, má čtyři vnoučata a jedno pravnouče. Zahrát jí přímo na úřad přišli ve středu odpoledne členové dechové kapely Březováček.

V Karlovarském kraji je podle statistik České správy sociálního zabezpečení celkem šest lidí starších sta let a všechno jsou to ženy. Barbora Karkošová z Březové je tedy sedmou v pořadí.