Soukromá louka v Údrči na Bochovsku bude už poněkolikáté hostit technaře z celé republiky. O tomto víkendu se totiž koná další technopárty, která začala už včera a její konec je ohlášen na toto pondělí.

„Akce je řádně nahlášená a jde o uzavřenou párty, na kterou se dostanou lidé jen na pozvánky,“ informovala policejní mluvčí Zdena Papežová.

Podle ní se má na soukromé louce sejít osm set až tisícovka technařů, kteří nahlásili jen šest soundsystémů. Policie bude jako při podobných technopárty i nyní zajišťovat v okolí akce veřejný pořádek. Postará se také o plynulost dopravy.

Louku pronajal technařům už poněkolikáté jeden ze soukromých vlastníků, jakýsi pan Mašek.

Zdejším obyvatelům to ale vadí. „Chtěli jsme od pana Maška tyto pozemky odkoupit. Není ale k zastižení. Asi bychom navíc technaře ani nepřeplatili,“ postěžovala si před časem dcera místních podnikatelů Iveta Kottová.

Technaři totiž v minulosti najížděli na louku přes jejich pozemky, stanovali na nich a podle Kottových je tím značně poničili.

Technopárty v Údrči nejsou výjimečné jen tím, že se tu konají velice často (naposledy letos zjara), ale i organizovaností. Člověk se na ně dostane jenom s pozvánkou. Technaři opakovaně z louky vyhánějí i novináře, kteří si s nimi chtějí jen promluvit.

„Běžte s těmi foťáky pryč. Toto je soukromá akce a pokud sem chcete vstoupit, musíte mít povolení od majitele,“ trvali i včera nekompromisně na svém.

Podle starosty Bochova Miroslava Egerta nebyly včera hlášeny žádné problémy, které by souvisely s touto akcí.

„Spočítal jsem si, že technopárty se v Údrči koná již pošesté. I tentokrát její organizátoři slibují, že vše po sobě jako v minulosti řádně uklidí. S tím jsme nikdy žádné komplikace neměli. Co jsem slyšel, tak se domluvili i s vlastníky sousedních pozemků a došlo tak k nějaké dohodě,“ upřesnil starosta Egert a dodal, že podle aktuálních zpráv se má do Údrče sjet nakonec více technařů, až patnáct set.