Přibližně osm procent lidí na Toužimsku je bez práce. Podle starosty města Antonína Vrány se mezi nimi najdou i tací, kteří o práci ani nestojí. „Někteří lidé si prostě zvykli využívat sociální síť a ani se nesnaží pracovat. A stává se to i mezi mladými lidmi — skončí školu, a když se jich zeptáte, co chtějí dělat, odpovědí, že nic, že jdou na pracovní úřad. Že na ´pracáku´ jsou i rodiče,“ hodnotí starosta Vrána.

Dříve jeden z největších zaměstnavatelů v regionu, toužimská Triola, je už několik let prodaná holandské firmě. „Podle mých informací se tam vyrábějí nějaké stavební součásti pro montované domky. Zaměstnáni jsou tam dva lidé,“ říká starosta Vrána.

Omezovat stav zaměstnanců budou i některé zavedené firmy, i když větší propouštění zatím nikdo neohlásil. „V Toužimi žijí oba rodiče. Pracují oba v Elektromodulu. I tam se možná bude omezovat počet zaměstnanců,“ říká Jiřina Husáriková z Karlových Varů.

Podle starosty Vrány lze podobný postup očekávat i v toužimské ´estéesce´ a v OZAPu. „Věřím ale, že nepůjde o žádné masivní propouštění,“ doplňuje starosta Vrána.

Toužimská radnice zaměstnává desítky lidí ve školství a v úřadě.