„Na parkovišti pod osadou Milíře stálo uplynulou sobotu celkem 14 aut. Odhadem tedy více než čtyřicet lidí sevydaloza vyhlídkou. Bohužel, i přes nádherné počasí a absenci technických prací narazili na zamčenou vstupní branku. Strážní, podle sdělení zklamaných turistů, které jsme potkávali na cestě zpět, byli neoblomní a sdělili jen, že vyhlídka bude otevřena až po 28. říjnu,“ na tuto skutečnost upozornil naši redakci Ladislav Zoubek z Klubu českých turistů.

„Nechtěl bych být u toho, když rodiče svým dětem, pro které byla slíbená vyhlídka motivací ke zdolání tříapůlkilometrové túry tam a zase zpět, pracně vysvětlovali, proč se na zaslouženou vyhlídku nedostaly,“ pokračoval.

Další čtenář našeho listu informoval o uzavřené vyhlídce telefonicky. „Psali jste, že bude rozhledna otevřena do prvních mrazíků, a není to pravda. Minulou sobotu jsem tam byl s rodinou a na vstupu byl zámek,“ zlobil se.

Podle Pavla Scheuera ze společnosti Loketské městské lesy, která je správcem vyhlídky, se otevření vyhlídky posunulo o několik dní z technických důvodů. „Kolaudace stavby se uskutečnila minulý týden v pátek. Český telekomunikační úřad musel ještě nechat nainstalovat část technologie. Proto i přes hezké počasí muselo být zavřeno,“ vysvětlil důvody Scheuer.

„Chceme se všem turistům touto cestou omluvit. Vyhlídka je opět nepřetržitě zprovozněna od tohoto pondělka. Většina rozhleden má otevřeno do konce října. Vzhledem k tomu, že jsme pro veřejnost otevřeli až nyní, necháme dobu pro veřejnost, pokud počasí dovolí,“ slíbil zástupce lesní společnosti.

Zároveň připomněl i pár bezpečnostních pokynů. „Každý z návštěvníků jde na vlastní nebezpečí. Neměli by používat mobilní telefon, neboť silný signál ruší monitorovací zařízení. Je také nutné dodržet maximální počet třicet pět osob na plošině, nevyklánět se za hranu zábradlí, nezdržovat se v blízkosti věže za bouřky a další. Podrobný provozní řád je vyvěšen na vyhlídce,“ uvedl Scheuer.

Oficiální slavnostní otevření rozhledny se uskutečnilo koncem minulého týdne za účasti zástupců karlovarského krajského úřadu, radnic měst Sokolov, Loket, Horní Slavkov či Krásno a Lesů České republiky.

Konstrukce ocelové, žárově zinkované věže je vysoká 50 m a s nástavbou telekomunikačního tubusu celkem 59,65 m. Vyhlídková plošina je ve výšce 29,5 m nad zemí. Celková nadmořská výška plošiny je tedy 864,9 m n. m. a kruhový výhled opravdu stojí za zdolání všech 152 roštových schodů atrochu toho adrenalinu. Zejména pokud lidé trpí závratěmi a bojí se výšek, by si výstup ma rozhlednu a pobyt v té rozhoupané výšce měli spíše rozmyslet.