VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výzva krajských zastupitelů za Evropské demokraty

Karlovy Vary — Výzva krajských zastupitelů za Evropské demokraty adresovaná hejtmanovi Karlovarského kraje.

19.8.2008 12
SDÍLEJ:

Foto:

Vyzýváme hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla, aby neprodleně zveřejnil závěr forenzního auditu společnosti Karlovarská krajská nemocnice, a.s.

Audit byl financován z veřejných prostředků nemalou částkou 6,6 milionu Kč a tudíž má veřejnost a ti, kteří za ni byli zvoleni do krajského zastupitelstva, právo na jeho obdržení ihned po jeho doručení objednateli, tj. Karlovarskému kraji.

Je naprosto neomluvitelná skutečnost z tiskového sdělení hejtmana, že úředník, který má audit na starosti, si jej odvezl na dovolenou a že proto jej ani on, ani vedení KK nemělo k dispozici.

Pane hejtmane Pavle, v dnešní elektronické době bylo otázkou několika minut pořízení dostatečného množství kopií tohoto dokumentu nejenom pro Vaši potřebu, ale i pro zastupitele kraje, kteří na něj měli ihned po jeho doručení na KK nezpochybnitelný nárok. Je proto nepochopitelný fakt, že Vy jako hejtman se s jeho závěrem nemáte potřebu ihned seznámit, o to spíš, že v auditované době jste byl členem dozorčí rady KKN, a.s, která dokonce vykonávala nejenom kontrolní činnost, ale i činnost řídící.

Takže i Vy, pane hejtmane, nesete přímou zodpovědnost nejenom za ekonomický propad nemocnice ve výši 121 milionů Kč.

Vaše výmluva, že KKN mádesítky různých organizací a že nemůžete všechny uhlídat, a tudíž ani KKN, a.s., je naprosto scestná, protože v případě této dozorčí rady jste v ní nebyl jako hejtman, ale jako občan Pavel, z čehož pro Vás plynou dle Obchodního zákoníku a dalších právních norem nejenom velká práva, ale i velké povinnosti.

Je tedy s podivem, že Vás, i jako právníka, závěry auditu KKN a.s. až tak nezajímají a divíte se, že se o něj zajímá odborná i laická veřejnost.

Člen nově zvolené dozorčí rady delegovaný za ODS pan Zborník na jednom z posledních jednání krajského zastupitelstva vyzval ostatní členy této dozorčí rady, aby u vedení nemocnice uplatňovali své právo na informace. Přesně to její člen za Evropské demokraty doktor Morávek udělal, ale podklady ve věci forenzního auditu nemá do dnešního dne k dispozici, protože vedení nemocnice s ním též nebylo seznámeno.

Pane hejtmane, je úsměvné, že jste zvolil protiútok a v médiích předhazujete politickému hnutí Doktoři předvolební nervozitu. Hnutí Doktoři jistě není nervózní, a to z jednoduchého důvodu, ono totiž, na rozdíl od Vás, nemá co ztratit.

Co ztratit nemáme ani my, zastupitelé zvolení za Evropské demokraty. My totiž na našich zastupitelských mandátech nelpíme za každou cenu, a proto netrpíme ani předvolební nervozitou. Všichni voliči proto můžeme, pane hejtmane, jenom získat a pokud to většina z nás bude u volební urny v říjnu cítit stejně, nastane určitě šance pro očistu Vámi nesystémově vedených oblastí, kterými jsou krajské zdravotnictví a školství.

Zastupitelé za Karlovarský kraj
Jan Horník, Jaroslav Růžička, Jiří Morávek

19.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastupitelé odvolali část vedení Chebu a schválili rozpočtové provizorium

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Farmářské trhy se na čas loučí

Karlovy Vary - Poslední šanci zavítat letos na farmářské trhy máte v pátek. Pak následuje zimní pauza a první trhy v roce 2018 jsou naplánovány na pátek 23. března.

OBRAZEM: Děti potěšily svým vánočním vystoupením

Karlovy Vary - Vystoupení pro nevidomé a slabozraké si připravili žáci pěveckého, dechového a literárně dramatického oboru ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka. Svým vánočně laděným programem v Alžbětiných lázních tak znovu potěšili posluchače tohoto sdružení.

Na revizory kontrolující černého pasažéra zaútočil jeho kamarád

Karlovy Vary - Na dva revizory městské hromadné dopravy zaútočil devatenáctiletý mladík, který tak patrně hodlal pomoci svému kamarádovi. Toho revizoři přistihli v autobusu bez platné jízdenky.

Řidiči, pozor! Silnice z Božího Daru na Klínovec je uzavřena

Karlovarsko - Kvůli silnému větru a sněhu je zcela uzavřena silnice Z Božího Daru na Klínovec. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT