Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala stavba dalšího úseku rychlostní silnice

Karlovarský kraj — Náklady se přiblíží částce 2,5 miliardy korun, hotovo má být v roce 2011.

12.10.2008 8
SDÍLEJ:

Ministr dopravy Aleš Řebíček.Foto: DENÍK/Milan Hloušek

Za dvacet devět měsíců se motoristé projedou po novém úseku rychlostní silnice R6 mezi Sokolovem a Tisovou. S takovým záměrem oficiálně odstartovala výstavba zhruba 5,4 kilometru dlouhé komunikace, která se má v budoucnu stát součástí hlavní spojnice mezi Chebem a Karlovými Vary.

„Uvedený úsek R6 přispěje po svém úplném dokončení vzhledem k rozšíření komunikace z dvoupruhové na čtyřpruhovou k výraznému zvýšení plynulosti dopravy a dále i k podstatnému zkrácení přepravní doby,“ vysvětlil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík. Současně připomenul, že se jedná o předposlední úsek R6 mezi oběma městy.

„Poslední částí bude úsek mezi Sokolovem a Novým Sedlem. Projekt je již připravený, vypisujeme soutěž na výběr zhotovitele a počítáme, že s ním začneme v příštím roce. To znamená, že i tato trasa bude hotová v roce 2011,“ pokračoval Brunclík.

V rámci výstavby obchvatu Sokolov – Tisová má dojít k úpravám stávajících silnic II. a III. třídy a také místních komunikací města Březová.

„Už dnes mohu říci, že nám nová R6 hodně pomůže. Dopravní situace na hlavním tahu je totiž dnes neskutečně obtížná a všichni Březováci na úpravu čekají spoustu let,“ řekl starosta Březové Miroslav Bouda.

„Zásadní je, že tu vznikne soustava kruhových objezdů a přitom se zachová obslužná komunikace směrem jak na Dolní Rychnov, tak na Cheb. Situaci určitě zlepší i různé výjezdy a nájezdy. Mimo jiné tam získáme i kus silnice bývalé I/6, kterou určitě využijeme, stejně jako objezd, jenž bude sloužit k napojení na místní lesopark,“ doplnil Bouda.

Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel zase očekává, že nová R6 bude mnohem bezpečnější než současná komunikace.

„Jsou tu úseky velmi častých a vážných dopravních nehod. Ani bychom nespočítali ty křížky, které silnici v tuto chvíli zdobí. Já si tedy přeji hlavně tu bezpečnost,“ prohlásil nejtman.

„Důležitá je ale samozřejmě i rychlost a propojení regionu, a to pro migraci pracovní síly, pro studenty, školáky nebo i systém rychlé zdravotní služby. Zkrátka se jedná o základní tepnu kraje, bez které další rozvoj není možný,“ dodal. O významu R6 mluví i ministr dopravy Aleš Řebíček.

„Po svém úplném dokončení umožní tato komunikace kapacitní propojení Prahy, Karlových Varů a Chebu s přímým napojením na silniční síť Spolkové republiky Německo, a tím pádem až k Atlantskému oceánu,“ zmínil Řebíček.

Na území Karlovarského kraje jsou v současné době v provozu úseky R6 v prostoru Chebu a krátká trasa navazující na čtyřpruhový průtah Karlovými Vary. „Mezi těmito izolovanými úseky zbývá dokončit celkem čtyři stavby,“ podotkl ministr s tím, že ještě letos má být na opačné straně R6 uveden do provozu silniční úsek Praha – Pavlov.

R6: Sokolov – Tisová

  • Náklady: 2,45 miliardy korun.
  • Úsek je dlouhý celkem 5,394 kilometru. Prochází v blízkosti obcí Tisová, Rudolec, Březová a Dolní Rychnov.
  • Součástí stavby jsou dvě mimoúrovňové křižovatky, doprovodná komunikace, několik přeložek silnic III. třídy a pět mostních objektů (plus jeden nad dálnicí).
  • Zakončení stavby: srpen 2011.

Autor: Milan Hloušek

12.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

Ilustrační foto

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.

Dealeři měli doma kilo „marjány“

Karlovarsko - Téměř jeden kilogram marihuany objevili kriminalisté při domovní prohlídce u dvou drogových dealerů, šestatřicetiletého muže a stejně staré ženy.

Naši prvňáci v Karlovarském deníku: představíme prvňáčky ZŠ Dalovice

Karlovarsko - Ve středu 18. října najdete v Karlovarském deníku prvňáky ze ZŠ Dalovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení