Jedna z největších zahrádkářských a pěstitelských akcí v celých západních Čechách nazvaná Jarní dny otevřených dveří zahrada Teplá, aneb jak se dá žít s květinami, letos od čtvrka do minulé neděle přilákala několik tisíc návštěvníků z celého kraje i Čech.

Tradičně vysoká úroveň pěstitelských produktů, včetně okrasných keřů květin, bylin a podobně, prostě nenechá v klidu jediného zahrádkáře, který má aspoň malou možnost se do Teplé dostat.

„Letos jsme přišli s novinkou. Naše skleníky mají čerstvý certifikát na pěstování bioproduktů, tedy bylin a dalších rostlin bez jakéhokoli chemického postřiku, hnojení a podobně,“ říká hlavní organizátor výstavy Jiří Šindelář.

Ti, kteří z jakýkoli důvodů neměli možnost během uplynulých dnů zajet do Zahrady Teplá a pokochat se krásou květin, nakoupit ty, které se jim líbily a podobně, mohou tak učinit jindy.

„Biorostliny pěstujeme pořád, zájemci si je mohou koupit i jindy,“ potvrzuje Šindelář. Nakupovat se zde dá i zahradnická technika.

Kromě obrovského výběru okrasných i užitkových rostlin lidi lákal opravdu bohatý kulturní program, včetně divadla pro děti i dospělé a zahrádkářského poradenství. Mezi tahouny programu patřil ´malý velký´ herec Jiří Krytinář, a soutěže pro děti. Děti hodně zajímala výstava drobného zvířectva a tombola, v níž vyhrál prakticky každý, kdo platil vstupné.