Jedno je jasné — 6. listopadu se určitě nové krajské zastupitelstvo nesejde. Nelze to totiž zvládnout ani technicky, protože program jednání musí viset na úřední desce alespoň deset dnů předem. Co ale zdaleka není jasné, je složení zastupitelů.

Řada z nich totiž řeší střet zájmů.

Například Tomáš Hybner (ČSSD) je náměstkem primátorky pro oblast správy majetku v Karlových Varech, což koliduje s případnou funkcí radního na krajském úřadě. „Byl bych ve střetu, kdybych měl na kraji také na starost majetek a byl bych uvolněným radním. Zvažuji ale, že bych byl radním neuvolněným, s kompetencí kontroly projektů Regionální rady soudržnosti,“ řekl Hybner, který chce na plný úvazek pracovat dále na karlovarském magistrátu.

Evidentní střet zájmů v případě lídra ČSSD Josefa Novotného vyřešil jednoznačný výsledek voleb. Josef Novotný bude hejtmanem, a končí jako ředitel ISŠTE v Sokolově. „Tak jako tak bych se musel rozhodnout pro jedno nebo druhé, i kdyby o střet zájmů nešlo. Výsledek voleb mé rozhodování usnadnil,“ řekl Novotný.

V případě ODS jsou ve střetu zájmů Kamil Řezníček nebo Jaroslav Kočvara. U Řezníčka, který je čerstvým ředitelem Úřadu práce v Karlových Varech, je jasné, že svůj mandát přenechá prvnímu náhradníkovi, kterým je Jiří Vaněček. Kočvara se bude muset rozhodnout, zdali bude krajským zastupitelem, nebo ředitelem chebského gymnázia. Kdyby se svého mandátu vzdal, dalším náhradníkem by byl Jan Zborník.

Střet zájmů musí řešit také v hnutí Doktoři, konkrétně Jan Hadrava, který pracuje jako úředník správy majetku na radnici v Jáchymově. „Čekám na výsledky povolebních vyjednávání a podle toho se pak s Doktory poradím, jak s tou situací naložím,“ vzkázal bývalý senátor a starosta Lokte Hadrava.