Akce se zúčastnily děti zRotavy, Karlových Varů, Ostrova a Jáchymova, kde sokolovská pobočka Člověka vtísni poskytuje bezplatné sociální služby.

Spolu sterénními sociálními pracovníky přišlo do tělocvičny na 30 dětí. „Děti se na tuto akci moc těšily“, sdělila Alexandra Farkalínová, terénní sociální pracovnice pro Ostrov a Jáchymov. Akce byla koncipovaná na zážitkové aktivity, které tyto děti vprostředí, kde vyrůstají, nikdy neprožijí. Děti si mohly vyzkoušet za asistence dobrovolnice Máji Krämerové chůzi po laně. Karolína Rybářová, sociální pracovnice pro Karlovy Vary, sdětmi vyráběla míčky, se kterými se učily žonglovat. „Bylo těžké udržet jejich pozornost“, řekla o hraní sdětmi Rybářová.

Děti učil žonglovat dobrovolník Jára Hampl, který zaujal svým uměním především starší děti. Snejmenšími dětmi malovala Mgr. Kamila Lišková, jež pracuje jako koordinátorka služeb pro Karlovy Vary. Děti si pro svoji kresbu zvolily téma nazvané „Prostředí, kde vyrůstám“. „Bylo zajímavé pozorovat, co děti na papír malují a jak reflektují prostředí, ve kterém vyrůstají“, uvedla Lišková.

Pro nejstarší byl připraven workshop na téma „Co dělat po základní škole?“ Workshop byl zaměřen na získávání kompetencí, zvyšování dovedností pro úspěšné začlenění do společnosti a opuštění sociálního vyloučení, proveden byl formou diskuse.

„Akce byla financována zprojektu Do lavic, který je součástí Evropského sociálního fondu – Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Poděkování patří dobrovolníkům a také vedení zakladní školy M. C. Sklodowské, které bezplatně zapůjčilo prostory,“ dodal ředitel sokolovské pobočky Člověka v tísni Jan Němeček.