Vedení bečovské radnice pracuje v současné době na rozpočtu města pro příští rok. Město má své priority. Jak ale zdůraznila starostka Bečova nad Teplou Olga Haláková, jednou věcí jsou akce na podporu turistiky, druhou pak investice, které ocení místní obyvatelé.

„Město navštíví ročně šedesát tisíc turistů. V Bečově přitom žije tisíc lidí, kteří mají své potřeby, a na ně tedy musíme brát při sestavování rozpočtu zřetel. Proto bude rozdělen rozpočet na dvě části, jednu, která bude zohledňovat návštěvníka, a druhá, která bude zaměřená na občana,“ vysvětlovala starostka Olga Haláková.

Předpokládané příjmy by se příští roky měly pohybovat kolem osmi a půl milionu korun. Vedení radnice věří, že na některé akce dostane dotace.

„Podáváme nyní žádosti na Karlovarský kraj, které se týkají oblasti kultury. Prostřednictvím kraje bychom chtěli čerpat z programu na obnovu venkova. Chceme naše kolegy na kraji přesvědčit o nutnosti výměny radiátorů na naší základní škole. Jejich stav je totiž velmi špatný,“ upřesnila.

Z kraje by také mohl putovat příspěvek z oblasti cestovního ruchu na výrobu bečovské mapy, která by podle Halákové měla být obdobou té karlovarské. „Mapu bychom chtěli slavnostně pokřtit na bečovských slavnostech,“ poznamenala starostka.

Šanci mají například i hasiči, kteří chtějí nové auto.

Podle ní budou i příští rok příjmy města omezené. „Bude složité je rozdělit tak, aby schválené akce byly nejen atraktivní pro návštěvníky, ale aby zároveň uspokojily i potřeby našich lidí,“ doplnila bečovská starostka.

Už nyní se tak pracuje na pasportu komunikací, který má rozdělit silnice podle potřebné opravy. Každý občan tak podle Halákové bude vědět, kdy bude jeho ulice zrekonstruována.