Hned na několika místech v regionu jsme sledovali sobotní hokejové utkání mezi Slavií a Energií.

Tady jsou naše reportážní postřehy:

V Zahradní hospůdce v Lokti bylo na začátku utkání zhruba deset štamgastů a několik cyklistů. Ty však hokej až na výjimky nezajímal a popíjeli na zahrádce. Gól Slavie v první třetině nikoho nenadchl a když se ve dveřích objevil zdejší farář, štamgasti prosili kněze o modlitbu za Energii. Pauzu vyplnily panáky, kulečník a víra v druhou třetinu.

„Tu vždycky vyhrajeme, takže ten zápas otočíme,“ tvrdil jeden ze štamgastů. Zmýlil se, rozhodčí poslal na dobrých osm minut v kuse Energii do oslabení. „To snad nemyslí vážně! Když nám nemůžou dát góla ve čtyřech, tak nás pošle do třech, de…,“ okomentoval situaci další pozorovatel a od stolu se na adresu sudího snesla řada vulgarismů. 2 : 0 pro Slavii a další nadávky!

Až do třetího gólu všichni věřili, že se to dá ještě otočit, ale pak už jen rezignovaně koukali, co se děje. „Teď už to nepůjde, teď už je to jen guláš,“ komentovali štamgasti situaci, kdy na trestné lavici bylo po pěti vyloučených na obou stranách. Na konci se v Lokti pilo na žal a na pondělní vendetu ve Varech!

V karlovarské hospůdce Tip sport na sídlišti Čankovská se místa zaplnila do posledního místa. „Nejslabším článkem zápasu byli jednoznačně rozhodčí,“ uvedl jeden z místních diváků. „To, co se dělo ve druhé třetině, bylo tak okaté, že i ten největší hokejový antitalent pochopil o co jde. Naši hokejisté byli vylučováni snad i za to, že jsou vůbec na ledě,“ dodal. Naštvaná nálada neopouštěla skoro nikoho z fanoušků.

„Snad i puk měl něco slíbeno za to, že má létat jen ve prospěch Pražských,“ doplnil další rozmrzelý Karlovarák.

Přesto však lidé na tým Energie nezanevřeli. „Hrát vinou rozhodčích přes polovinu zápasu v oslabení je náročné. Přesto jsem na naše kluky pyšný a věřím, že v pondělí vyhrají,“ shodli se příznivci karlovarského hokeje.

I když příznivci hokeje dávali přednost spíše podnikům, kde mohli sobotní zápas sledovat na velkoplošné obrazovce, ani malé hospůdky, které disponují pouze klasickou televizí, prázdnotou nezely. Několik fanoušků karlovarských hokejistů si tak našlo cestu i do Denního baru v centru Karlových Varů. „I kdyby Karlovy Vary skončily ve finále druhé, stejně to bude nejúspěšnější sezona v historii města – juniorský titul, titul sledge hokejistů…,“ zhodnotil ještě před zápasem končící sezonu jeden z nich. Při samotném zápase už ale tolik optimismem nehýřil. „Problémy si dělají sami,“ reagoval na osmiminutové oslabení v druhé části hry. „To nemohou vydržet,“ pokračoval v okamžiku, kdy za stavu 2:0 hráli Pražané přesilovku pět na tři. Jeho předpověď se na začátku třetí třetiny bohužel potvrdila. „Počítal jsem, že to bude vyrovnanější zápas,“ dodal se závěrečným hvizdem, kdy trestná lavice obou týmů připomínala spíše střídačku.

Fandilo se i mimo okres.

Příkladem může být Zámecká hospůdka v Plasích u Plzně. Očekávaná řevnivost plzeňských fanoušků směrem k Energii se nepotvrdila. „No jasně, že fandíme Varům! Plzeň vypadla, tak ať zůstane titul alespoň doma na západě,“ řekl jeden ze štamgastů a přidali se další… „Karlovaráci jsou výborní, ale na Slávku asi stačit nebudou,“ tvrdil další a důkladně to zapil pivem.