Ucpaná parkoviště, davy lyžařů a spokojení vlekaři. Tak vypadala o víkendu situace v krušnohorských lyžařských areálech. Podle vlekařů neměla zimní sezona takový nástup už řadu let.

„Začátek sezony je opravdu úžasný. Sněhu je dost a má i dobrou kvalitu. Pokud taková sněhová nadílka vydrží, budeme spokojeni. Ta minulá byla totiž poměrně slabá. Vždy jsme v provozu kolem sta dnů a vloni jsme fungovali pouze čtyřicet. Proto bychom si letos rádi spravili chuť,“ konstatoval Otakar Štika, vedoucí střediska Neklid. „Doufám, že nepřijdou začátkem prosince pravidelné oblevy. To by situaci zkomplikovalo,“ dodal.

Podle něj se provozovatelé areálu snaží každým rokem vylepšovat vybavení. „To je určitě potřeba. My jsme například zdokonalili náš snowpark, protože se zde během zimy budou konat závody světové úrovně. Jinak konkrétně na Neklidu jsme zatím zachovali ceny stejné jako v minulém roce. Čáru přes rozpočet nám ale nejspíš udělá zdražování nafty a elektřiny. To postihne každého,“ nastínil Štika.

Z návalu lidí byl rozčarovaný lyžař Jan Matoušek. „Jezdíme do hor pravidelně celá rodina. Takový nával automobilů a lidí jsem ale nečekal,“ vysvětlil. Sám si krušnohorské areály vybírá záměrně. „Připadá mi zbytečné jezdit například na Šumavu. Bydlím kousek a je pro mě daleko lepší zajet sem. Navíc Krušné hory se mi dost líbí a jsem tady docela spokojený. Dnes jsme s manželkou poprvé na lyže přivezli i naši tříletou dcerku,“ svěřil se Matoušek.