Ačkoliv meteorologové hlásí, že do víkendu na horách napadne až půl metru sněhu, vyznavači zimních sportů zatím mohou nechat své „nádobíčko“ doma. Velké krušnohorské lyžařské areály totiž zatím nejsou připravené.

„Záleží jen a jen na počasí,“ komentoval současnou situaci Martin Píša, jeden z provozovatelů areálu Klínovec – sever. „Pokud po avizovaném oteplení přijde opět mráz, začneme o víkendu zasněžovat. A pokud se nám podaří připravit dost technického sněhu, příští týden upravíme první sjezdovky. Možná ale, že počkáme na další vlnu mrazů,“ vysvětlil.

Obdobná je situace i na Neklidu. „Na dojezdech leží jenom poprašek sněhu. Pochopitelně se ale budeme snažit alespoň část sjezdovek zprovoznit co nejdříve,“ řekl Otakar Štika, předseda Tělovýchovné jedoty Jáchymov.

A tak se mohou na první lyžovačku těšit snad jen nejmenší. Pokud totiž sního vydrží, je Jan Novák, provozovatel božídarského areálu Novako, připraven už zítra spustit vlek. „Nemáme s tím problém. Včera jsme ujeli dosud napadanou vrstvu sněhu, který padá dál,“ uvedl.

Přestože počasí začíná vlekařům ´hrát do karet´ , silničáři mají naopak nyní krušné chvíle. „Ve vyšších polohách hustě sněží a navíc se vánice mísí i s větrem, takže jsme museli okamžitě nasadit naší techniku. Navíc podle předpovědí nečekáme, že sněhové přeháňky přestanou,“ vysvětlil Josef Bulka, vedoucí provozního oddělení Údržby silnic Karlovarského kraje.

Počasí už také zradilo několik řidičů. „U Jáchymova skončilo vozidlo v příkopu a stejný případ byl i mezi Merklínem a Perninkem. Řidiči se vydali do hor na letních pneumatikách, což je obrovské riziko a lehkovážnost. Bez zimních pneumatik do hor nejezděte,“ poradil Bulka.