Vypravit se do hor na letních pneumatikách? To je podle silničářů nesmírně lehkovážný krok. Veškerá technika je totiž v pohotovosti a situace by se neměla zlepšit ani v dalších dnech.

Potvrdil to Josef Bulka, vedoucí provozního oddělení Údržby silnic Karlovarského kraje. „Jsme v pohotovosti pořád. Včerejšek byl trochu klidnější, ale přesto se podle předpovědí má situace zhoršit. Vše navíc komplikují přeháňky a vánice,“ povtrdil. Podle něj existuje řada míst, která jsou pro řidiče skutečně riziková. „Například silnice nad Jáchymovem je v provozu pouze v jednom pruhu. Vše je tam řízeno semafory. Bohužel někteří řidiči mají pak problém se znovu rozjet,“ doplnil vedoucí provozního oddělení. „Na některých místech se navíc tvoří sněhové jazyky, které způsobují další potíže. Také jsou nepříjemné přeháňky, které tvoří na silnicích rozjetou břečku,“ nastínil.

Problémy jsou také na Mariánskolázeňsku i v dalších lokalitách. Silničáři nemají nouze ani na nejrůznější kolize. „Řada řidičů si přímo zahrává. Před několika dny například řidič předjížel naši techniku na letních pneumatikách a skončil v příkopu. Jezdit do hor se bez řádného vybavení opravdu nevyplácí a končí to většinou nehodami. Během zítřka by navíc měl padat sníh i v nižších polohách. Řidiči by se na to měli pořádně připravit a neponechávat nic náhodě,“ poradil Bulka.

Dalším problémem pro lidi z horských oblastí byla středeční vichřice. „Naštěstí nedošlo k žádných škodám, protože jsme na podobné počasí už zvyklí,“ prohlásil Robert Petro, starosta Horní Blatné.