Otevření hraničního přechodu v Potůčkách i pro motorová vozidla do tří a půl tuny s sebou přineslo i některá negativa. Okolní obce a města se potýkají s výrazným nárůstem dopravy. Situace je zvlášť palčivá v Hroznětíně.

„Vždy to tady bylo nebezpečné, protože silnice je zde velmi úzká. Řada řidičů navíc jezdí dost rychle. Teď se situace ještě zhoršila, protože jezdí ještě více vozů,“ posteskla si Marie Hamrová z Hroznětína. „Nejhorší je, že jsou zde i špatně umístěné přechody pro chodce, takže lidé, kteří chtějí přejít vozovku, si někdy počkají dost dlouho. Zvlášť pro seniory a malé děti je to nebezpečné,“ doplnila žena.

Podle starosty Jaroslava Rovného je problém velmi těžko řešitelný. „Upozorňovali jsme kraj, že přes město skutečně jezdí čím dál více automobilů. Nejen kvůli hraničnímu přechodu, ale i proto, že Hroznětín je na hlavním tahu na Ostrov a Chomutov. Proto zde jezdí i spousta nákladních automobilů,“ vysvětlil starosta. Podle něj by situaci nejlépe vyřešil obchvat. „Určitě je to optimální řešení. Bohužel na něj zatím nejsou finance, i když už se o něm delší dobu mluví,“ informoval Rovný.

Karlovarský kraj se bude touto situací zabývat. „Silnice z Potůčků do Ostrova bude po etapách zrekonstruována. V roce 2007 jsme realizovali opravu silnice v úseku Potůčky – Horní Blatná. U ostatních úseků jsme zpracovali projektovou dokumentaci,“ uvedla Andrea Bocková, mluvčí Karlovarského kraje.

Kraj přepokládá, že v roce 2008 – 2009 se uskuteční rekonstrukce silnice v Potůčkách a průtah Perninku, modernizace silnice Hroznětín – Merklín je také plánována na roky 2008 – 2009. V letošním roce je dále přichystána rekonstrukce silnice Pstruží – Pernink, Pernink – Horní Blatná a Merklín – Pstruží. „Dále bude zrekonstruována silnice z Perninku do Nejdku. Ta částečně odkloní dopravu směrem na Nejdek,“ dodala Bocková.

Podle ní kraj také nezapomíná na plánovaný obchvat Hroznětína. „Je to akce, kterou jsme zařadili mezi projekty určené k realizaci v rámci Regionálního operačního programu. Při celkových nákladech 150 milionů korun by byl tento projekt bez dotací Evropské unie nerealizovatelný. Vzhledem k potřebě aktualizovat územně plánovací dokumentaci a v návaznosti na další přípravu této akce předpokládáme zahájení v letech 2011 až 2012,“ sdělila mluvčí.