Vzdělávání žen v oblasti počítačové gramotnosti je určeno zejména pro ty, které jsou na nebo po mateřské dovolené, ženy s dětmi do 15 let, dále pro ženy ohrožené nezaměstnností a v předdůchodovém věku.

„Podobnou výuku nabízíme v šestnácti centrech v celé republice, a to jak ve velkých městech, tak v malých obcích,“ říká Jana Popovičová, zástupkyně obecně prospěšné společnosti Prosperita, která celý projekt organizuje a garantuje.

„V některých regionech poptávka silně převýšila nabídku, není to však kupodivu případ Karlových Varů. Zde jsou ještě volná místa. „Absenci na prvních lekcích zájemkyně snadno dohoní, protože lektor se každé věnuje individuálně, takže v tom rozhodně nebude problém,“ pokračuje Jana Popovičová.

Nízkou informační a počítačovou gramotnost dlouhodobě vytýká České republice i Evropská unie. V řadě srovnávacích ukazatelů totiž zaostáváme za ostatními státy unie. Proto také podobné projekty, jakým je například právě tento, Evropská unie financuje. Jednou z frekventantek kurzu by chtěla být i Alena Vopálenská. „Jsem na mateřské dovolené, a to už třetí rok. Jsem ráda za tuto možnost, a to i proto, že je kurz bezplatný,“ zhodnotila mladá žena.