Pořídit si lva do domácnosti není v současné době žádná rarita. Rodina Zádamských, jejíž dva synové Milan a Petr sedí ve vazbě kvůli vydírání a vymáhání výpalného, ho však údajně zneužívali k násilné trestné činnosti. Hovoří o tom několik svědků, kteří zavolali na anonymní linku zřízenou Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

„Členové zločineckého gangu používali ty nejhrubší metody – bití pěstmi, kopání do hlavy nebo vhození rodinného příslušníka do lví klece,“ uvedla už dříve Blanka Kosinová, mluvčí ÚOOZ.

Podle svědků, kteří se svěřili médiím, sloužil lev gangu jako nástroj pro vydírání. Toto tvrzení však včera rezolutně odmítla matka zatčených bratrů, Marie Zádamská. „Jsou to naprosté lži. Ti lidé, kteří to tvrdí, si to vymysleli. Už o tom nechci nic slyšet a s Karlovarským deníkem se bavit nebudu. Píše samé nesmysly,“ poznamenala Zádamská. Kolem Zádamského lva Bruta, kterého kdysi získali od Berouska, nyní nastává naprosto absurdní situace. Policie sice má informace, že ho gang využíval při vydírání, nikdo zatím jeho osud ale neřeší.

Krajská veterinární správa se totiž zabývá pouze tím, zda je zvíře dobře krmené a zda ho někdo netýrá. Brutus má podle našich informací o pohodlí postaráno. „Naše záležitost to není. Nás zajímá pouze to, zda je o zvíře dobře postaráno. Nemáme ani právo lva odebrat, to je spíše věc policie. My bohužel morální aspekt majitele nehodnotíme. I kdyby ho krmil lidským masem, my nemůžeme nic dělat,“ vysvětlovala ředitelka veterinární správy Mária Slepičková.

Podle mluvčí ÚOOZ Kosinové se však Brutem nezabývá ani policie a zřejmě ani nebude. Jak ale konstatovala, někdo by osud Bruta začít řešit měl. „Záleží na tom, zda byl porušen zákon. Možná by se tím mělo zabývat státní zastupitelství,“ dodala Kosinová.