Na vině byli nezodpovědní řidiči, kteří nechali svá auta v místech, kde to nejen zakazují dopravní značky, ale parkování tam odporuje i zdravému rozumu.

„Bylo to otřesné,“ komentoval situaci Rudolf Chlad, náčelník krušnohorských záchranářů. „Byl jsem se na Klínovci podívat. Už tři sta metrů pod jeho vrcholem byla silnice lemovaná zaparkovanými auty. Do toho se připletli i zoufalci, kteří teprve tam nasazovali řetězy. Silnice tak byla absolutně neprůjezdná,“ lamentoval. „Na příštím zastupitelstvu chci navrhnout opatření. Podle mého názoru je nezbytné dávat zde tvrdé pokuty, případně špatně zaparkované vozy odtahovat,“ doplnil Chlad.

K obdobnému kroku už přistoupila božídarská radnice. Situace ve městě je totiž podle zkušeností Martina Šlechty, velitele městské policie, obdobná. „Vyčistit obec od špatně zaparkovaných aut je pro nás prioritou,“ řekl Šlechta.

Situaci v horských střediscích monitorují také dopravní policisté. „Na hory vysíláme hlídky,“ uvedl Milan Křimský, velitel dopravní policie. S nezodpovědnými motoristy je ale podle jeho slov těžká práce. „Těch, kteří nerespektují značky, bylo, je a bude stále hodně,“ posteskl si. Řešení je podle jeho slov jediné: „Vybudovat u lyžařských areálů větší parkoviště.“

„Musím přiznat, že jsme trochu podcenili návštěvnost a neuklidili jeden sektor parkoviště. Pravdou je, že se míst nedostává. Počítáme proto s rozšířením parkoviště,“ uvedl Otakar Štika z Neklidu.