Zastupitelstvo totiž 10. dubna neschválilo záměr prodat zdejší pozemky developerské společnosti Lesní pohádka, která zde chtěla stavět desítky domů.

„Proti prodeji sepsali lidé petici, na které se sešlo téměř pět set podpisů. Navíc při jednání zastupitelstva byla plná kinokavárna a lidé dali jasně najevo, že s tímto záměrem nesouhlasí. Je v pořádku, že zastupitelé dali na názor lidí a plán Lesní pohádky zamítli,“ konstatovala Iveta Drobná, místostarostka Nejdku.

Ta se také netajila výhradami k chování Jana Drobila, ex–starosty a zastupitele, který projekt ještě jako starosta zahájil. „Občany žijící v této lokalitě v době svého intenzivního vyjednávání s investory starosta Drobil ignoroval, stejně tak o projektu neinformoval své koaliční partnery“, vysvětlila Drobná. „Zároveň mě obvinil, že můj negativní postoj k záměru „ Lesní pohádky“ je v rozporu s mým hlasováním v radě města, což zásadně odmítám! Záměr, se kterým jsem souhlasila, byl vyhlášen sice na základě žádosti „Lesní pohádky“, ovšem pro developerské společnosti, nikoli konkrétně pro Lesní pohádku. Žádný jiný investor, který by nabídl citlivou zástavbu v této lokalitě se bohužel nepřihlásil,“ dodala nejdecká místostarostka.

Lidé rozhodnutí zastupitelů přivítali. „Jsme rádi, že to nakonec dopadlo takto. Ale mrzí nás, že bývalý starosta nechal v projektu vykoupat současné vedení,“ říkají.