Lyžařský areál v Nejdku přichystal pro letošní sezonu pro návštěvníky několik překvapení. Těmi jsou například nové zajímavé trasy, či informační letáky.

„Jako každý rok, budeme náš zimní areál i letos upravovat běžecké trasy od Nejdku, přes Vysokou pec, Nové Hamry a Pernink až po napojení na krušnohorskou magistrálu a dokonce až ke státním hranicím,“ potvrdil starosta Jan Drobil. Zelená trasa vede z centra Nejdku, přes Vysokou Jedli, silnici z Přebuz do Rudné, Chaloupky, Jelení a ke státní hranici. Žlutá trasa pak vede z Vysoké Jedle, přes Vysokou Pec, Petrlík, Chaloupky a Nové Hamry. Modrá stezka zavede běžkaře z Vysoké Pece do Nových Hamrů, Tisové, Perninku ke Krušnohorské lyžařské magistrále.

Nejdečtí také chtějí nabídnout lyžařům více informací. „K lepší orientaci poslouží vícejazyčný propagační leták. Také připravujeme informační panely. Ty budou na autobusovém a vlakovém nádraží v Nejdku a na vstupním místě na Vysoké Jedli,“ dodal.

Největší problém však zůstává stav rolby. „Provoz nás stojí každoročně 120 tisíc korun. Snad to nejsou zbytečné náklady,“ sdělil Drobil.

„Tyto novinky vítám. Příroda kolem Nejdku je pro běžkaře skvělá,“ zhodnotil jeden z pravidelných návštěvníků.