Podruhé se narodila rodina z Nové Role, kterou v jejich osobním voze srazil v neděli dopoledne na zdejším železničním přejezdu motorový vlak. I když nehoda vypadala hrozivě a řidič se ani nemohl dostat ze zaklíněného vozu, nikomu se nic vážného nestalo. Ve vlaku v té době cestovalo asi třicet lidí, z nichž nikdo nebyl zraněn. Tříčlenná posádka osobního vozu Renault Clio srážku odnesla jen lehčími zraněními.

Podle svědectví cestujících byl na vině právě řidič. I když na přejezdu svítila výstražná červená světla, stejně se rozhodl, že ho přejede. „Seděl jsem vepředu, takže jsem to všechno viděl. Ten řidič vůbec ale nereagoval a jel pořád dál, a to i přesto, že vlak houkal. Pak už jsme do auta narazili,“ líčil zážitek jeden z cestujících Pavel Šedivý. Byl to právě on, kdo k nehodě zavolal záchranku a hasiče.

„Mezitím, co jsem telefonoval, ostatní cestující se snažili posádce vozu pomoci. K řidiči se přitom nemohli vůbec dostat, protože dveře byly naprosto zdeformované,“ pokračoval cestující.

Posádka vozu měla navíc velké štěstí, že se s autem nedostala pod motor vlaku. Takto ho jen lokomotiva odhodila stranou. V opačném případě by vůz také mohla táhnout i padesát metrů.

Vinu řidiče potvrdili i další pasežéři motorového vlaku, který jel z Karlových Varů do Perninku. „Mohl za to on,“ komentovaly nehodu ženy, které byly právě na cestě vlakem do Perninku, kde chtěly vyrazit na běžky. „V cestě na hory pokračujeme. Má přijet autobus, takže se tam snad dostaneme,“ dodaly. Náhradní autobus do Nové Role nakonec skutečně přijel a lidi odvezl.

Na místo nehody okamžitě také dorazili policisté a po krátce době i inspektoři Českých drah. Ti konstatovali, že srážku skutečně zavinil řidič vozu. „Ze strany Českých drah nedošlo k žádnému porušení. V době, kdy vlak přijížděl k přejezdu, svítila na místě výstražná světla,“ potvrdil inspektor Jiří Stejskal.

Novorolský přejezd není chráněný závorami. Někteří lidé, kteří se u nehody pohybovali, říkají, že řidiči na tomto přejezdu často hazardují. „Světla na novorolském přejezdu jsou podle normy dostatečná,“ konstatoval ale inspektor Stejskal. Posádka vozu byla převezena do karlovarské nemocnice. Její mluvčí Zdena Marková poznamenal, že rodina může skutečně mluvit o velkém štěstí. „Řidič měl vykloubený loket, který mu ihned na místě narovnali záchranáři. Dále má četné zhmožděniny. Jedná se o lehčí zranění. Jeho manželka má také různé potlučeniny. Jejich dcera vyvázla bez zranění,“ informovala Marková.

K nehodě došlo ve čtvrt na jedenáct. O hodinu a půl později už byla železniční trať opět zprovozněna.