Zastupitele, který kritizuje dění na radnici, by se chtěl zbavit místostarosta Nové Role Ladislav Cinegr. Tvrdí to provozovatel vinárny a zároveň herny Alexandr Poláček. Místostarosta se ho prý snažil uplatit slibem, že nebude souhlasit se zákazem heren ve vzdálenosti do sto metrů od škol, kostelů a dalších budov ve městě, pokud Poláček přesvědčí zastupitele, aby se vzdal funkce.

„Sjednal si se mnou schůzku. Nabídl mi, že pokud přesvědčím svého známého, zastupitele Miroslava Musila (ODS) k odstoupení, tak zajistí, aby vyhláška o zákazu heren ve městě neprošla. Prý zařídí, aby osm lidí hlasovalo proti,“ prohlásil Poláček. „Jeho chování mi připadalo vysloveně jako nátlak,“ doplnil.

Podnikatel podle svých slov na tuto nabídku nepřistoupil. „Vysvětlil jsem místostarostovi, že nejsem Musilův nadřízený, abych mu mohl něco přikazovat. Nabídl jsem pouze, že jim domluvím schůzku. Oba přijali, ale na té schůzce už jsem nebyl. Rozhodně se mi tento přístup pana Cinegra nelíbí. Na jednání zastupitelstva mě potom nazval lhářem. Budu se proti tomuto nařčení bránit. Požádám, abych mohl vystoupit na zastupitelstvu a všechno vysvětlit a ukázat patřičné podklady,“ dodal novorolský podnikatel.

Tuto informaci potvrdil také Musil. „Měl jsem s místostarostou schůzku, na které na mne vyvíjel politický nátlak. Bohužel já na to nemám svědka, ale pan Poláček ano. Rozhodně je to nefér jednání, které do politiky nepatří,“ konstatoval zastupitel.

Samotný místostarosta Cinegr (Nezávislí) všechna nařčení rezolutně popírá. „Žádnou schůzku jsem nesvolával. S panem Poláčkem jsem se náhodně potkal v hospodě v Mezirolí. O připravované vyhlášce o automatech jsme se skutečně bavili, ale rozhodně jsem nepřišel s žádnou takovou nabídkou. Poláček pak řekl, že by přivedl zastupitele Musila. Jelikož se jednáním nebráním, tak jsem svolil. Rozhodně jsem ale nevyvíjel na nikoho žádný nátlak a nesnažil se nikoho uplácet,“ ohradil se Cinegr.

„Pan Poláček je na provozu automatů závislý, takže chápu, že se mu vyhláška nezamlouvá. Ale to ho ještě neopravňuje k vymýšlení nepravd,“ dodal.

Přestože vyhlášku omezující herny nakonec novorolští zastupitelé na svém prosincovém zasedání odsouhlasili, podle konkrétních vyjádření některých z nich se ještě budou chtít tímto kontroverzním případem zabývat.

Glosa: Novorolský hlavolam