Velkou bouři na jednání novorolského zastupitelstva vyvolala žádost Tělovýchovné jednoty Nová Role o bezúplatný převod pronajaté sportovní haly a přilehlých hřišť. „Když máme halu pouze pronajatou, velmi těžko se nám získávají například dotace z Evropské unie. Proto bychom ji chtěli zdarma převést,“ žádal město Libor Škarda, předseda TJ Nová Role a zároveň zastupitel. „Také se bojíme, že se ozve jiný zájemce a město nás z pozemků vyhodí,“ dodal.

Jeho žádost ovšem vyvolala u vedení radnice ostrý protest. „Máte pozemky i halu pronajaté za minimální peníze na spousty let dopředu, takže nevidím důvod proč vám ji dávat. Když už, tak jedině prodat za plnou cenu,“ kontroval místostarosta Ladislav Cinegr.

„Nová Role vás podporuje všemožně, takže se nemusíte znepokojovat,“ doplnil tajemník Vladimír Dicá.

Podle některých zastupitelů panuje osobní zášť vůči předsedovi TJ Liboru Škardovi. „Pan Škarda nechce halu a pozemky pro sebe, ale protože si tam hrají děti a lidé si tam chodí zasportovat. Uvědomte si, že pan Škarda není v TJ sám. Pokud máte proti němu averzi, tak si ji nevyřizujte přes halu a pozemky, které slouží lidem a členové tělovýchovné jednoty tam tvrdě pracují,“ hájila zájmy sportovců Jitka Pokorná (SNK–ED).

Podle zastupitele Romana Tichého (ODS) jsou žádosti sportovců neopodstatněné. „Z pozemků vás nikdo nevyhazuje. Máte je pronajaté na dlouhou dobu, tak je to zbytečná nervozita,“ uvedl.

Do diskuse se zapojili i občané. „Kdyby se TJ o pozemky a vybavení nestarala, tak už hala dávno spadla někomu na hlavu,“ zaznělo z publika.

Nakonec se zastupitelé na řešení problému nedohodli a neprošel ani návrh, aby sportovci pozemky odkoupili za minimální cenu. Bod zastupitelstva byl po dlouhé diskusi odložen.