Pavel je v něm totiž napadl, že ochotně organizovali demonstrace v době krize v krajské nemocnici a zajistili advokáta, který vybíral výpovědi zdravotníků. „Evropští demokraté hledají téma do nadcházejících voleb a zdravotnictví je téma vděčné a věčné,“ píše hejtman ve svém článku v periodiku.

Senátor a zastupitel Jan Horník (SNK/ED) nejdříve hejtmana zkritizoval za to, kolikrát je v těchto novinách vyfotografován.

„Argumenty, které ve svém článku používáte, jsou lživé. Je to jen o politice. Šijete do opozice, která se ale těžko může bránit. Doufám proto, že i nám bude v Hejtmanských listech dán prostor, abychom mohli na tento článek reagovat. My jsme žádné demonstrace neorganizovali,“ ozval se Horník.

Hejtman Pavel mu následně přislíbil, že příspěvek opozice bude v periodiku otištěn. „Já ale ze zdravotnictví neudělal politickou záležitost. To vy jste ji pojali politicky, a proto je tady nyní taková situace,“ reagoval karlovarský hejtman.

Tato slova se však vůbec nezamlouvala dalšímu zastupiteli z klubu SNK/ED Jaroslavu Růžičkovi. „My se snažili jen upozorňovat na věci, které jste vy přecházeli. Nechtěli jsme z toho vytřískat politický kapitál. Pokud bychom měli takovou moc, tak dnes sedíme tam, kde vy. Pane hejtmane, nebráníte se férovými prostředky,“ ohradil se Růžička.

Horník v rámci této diskuse navrhoval přijmout usnesení, aby krajská rada věnovala zvýšenou pozornost zneužívání Hejtmanských listů a v nich publikovaných článků s politickým obsahem, které by se týkaly předvolebního boje. Zároveň chtěl, aby rada zaručila všeobecný etický kodex tohoto krajského periodika.

Návrh však neprošel.