Vedle 550 tisíc mandátní odměny pro správce areálu vyplatila radnice 1,5 milionu na samotný provoz koupaliště a nejnutnější investice. Do městské pokladny přitom k 30. září návštěvníci přispěli „pouze“ 462 tisíci korunami. Přesto však radnice nepočítá s tím, že by tuto letní kratochvíli zrušila. Naopak. Chystá smělý projekt aquaparku.

„Jsou takové aktivity, které peníze vydělávají, jsou ale i takové, na které prostě doplácíme. A koupaliště patří právě do druhé skupiny,“ konstatoval starosta Ostrova Jan Bureš. Jak ale doplnil, areál koupaliště čekají výhledově velké změny. „Místo stávající budovy, ve které je například bufet, by měl vyrůst krytý bazén s toboganem i se třemi plaveckými drahami. Venkovní část areálu by přitom zůstala zachovaná,“ přiblížil plány radnice starosta. Celý projekt podle prvotních odhadů přijde přibližně na 100 milionů korun a město chce podle Burešových slov využít fondů Evropské unie.

Jedna změna však čeká koupaliště už v příští sezoně. Bude mít totiž nového správce. Stávající provozovatel Libor Bílek se s koupalištěm rozloučil. „Je to časově dost náročné takže by se dalo říci, že končím z rodinných důvodů,“ vysvětlil své rozhodnutí.