Pro výtržnictví a ublížení na zdraví stíhá karlovarská policie dva muže z Karlovarska. Takový je posun v kauze napadení mladého Karlovaráka Václava V., na kterého brutálně zaútočilo o silvestrovské noci v božídarském bufetu Rumburak několik mužů z Ostrova. Případ ještě policie zcela neuzavřela, a proto na něj ještě nedohlíží státní zástupce. Mluvčí karlovarské policie Zdena Papežová upřesnila, že agresorům hrozí odnětí svobody na dva až osm let.

Svědkům, kteří incidentu o Silvestra přihlíželi, se závěry policie nelíbí. „Nesouhlasíme s tím. Doufali jsme, že útok bude klasifikovat přinejmenším jako o pokus o ublížení na zdraví s trvalými následky a nebo pokus o zabití,“ říká jeden ze svědků, který si z pochopitelných důvodů nepřál být jmenován.

Václava převezli v bezvědomí v ranních hodinách 1. ledna na traumatologické oddělení karlovarské nemocnice. I když ho odtud propustili už 3. ledna do domácí péče, jeho stav se ale o následujícím víkendu zhoršil, a tak musel být transportován do Fakultní nemocnice v Plzni. Tam se podrobil vážné operaci obličeje. Agresoři, kteří Václava ještě společně s jedním jeho kamarádem vytáhli z bufetu a venku do nich začali zuřivě kopat, mu totiž rozmlátili obličej natolik, že mu do něj plzeňští lékaři museli inplantovat destičky.

„Už se cítím lépe. Na tu věc se snažím vůbec nemyslet,“ říká Václav. Zaskočilo ho, že novináři dostali informaci o stádiu vyšetřování, kdežto on se o tom dověděl až díky Deníku. Stále dojíždí do plzeňské nemocnice, aby si byli lékaři jisti, že mu kosti v obličeji dobře srůstají.

Václavova rodina by si přála, aby tato jejich bolestivá noční můra byla už za nimi. Mají však před sebou ještě soud s agresory, kterými mají být známí bratři Hemzáčkovi z Ostrova. „Už chceme mít klid. Klidně bychom brali, kdyby se s námi chtěli mimosoudně vyrovnat. Chceme to už mít všechno za sebou,“ dodává Václavova maminka.

Jeden z Hemzáčkových dva dny po Silvestru pro Deník uvedl, že šlo pouze o klasickou rvačku, kterou oni dva nevyprovokovali a pouze se bránili.

Podle několika svědků se důvodem útoku měla stát dívka, do které Hemzáčkovi při tanci strčili. Vašek s jedním kamarádem se jí zastali a následně byli brutálně napadeni.

„O Silvestru jsem byl mimo republiku, ale slyšel jsem, že šlo o normální hospodskou bitku,“ zastává se svých synů Lothar Hemzáček. Vyvrací i to, že podle některých místních jeho synové často vyprovokovávají rvačky. „To není žádná pravda, nikdy s nimi žádný incident nebyl,“ dodává.

(jako)

Silvestrovská bitka bude mít pro dvojici mužů dohru

Trest odnětí svobody na dva roky až osm let hrozí dvojici násilníků z Ostrova, kteří na silvestrovské oslavě v bufetu Rumburak napadli jednoho z účastníků párty. Ten po jejich brutálním útoku skončil na traumatologickém oddělení karlovarské nemocnice, odkud byl později převezen do Plzně.

„Ten kluk musel hodně trpět. Když jsme přijeli na místo, ležel zmlácený před budovou,“ řekl k případu Pavel Hrnčíř, profesionální záchranář Horské služby Krušné hory. Právě on poskytl zraněnému muži první pomoc.

„Policejní komisař zahájil proti oběma násilníkům řízení pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarského okresního ředitelství policie.

Incident se stal po půlnočním přivítání nového roku.

„Napadený muž tančil. Fyzickému napadení ze strany obou vyšetřovaných předcházela slovní rozepře. „Když na něj muži zaútočili, snažil se zachránit útěkem z parketu do vstupní chodby do podniku,“ popsala začátek incidentu Papežová.

Útěk však mladíka nezachránil. Útočníci jej dostihli a „nakládačka“ pokračovala. „Když napadený upadl na zem, jeden z podezřelých jej kopal do nohou a obličeje,“ přiblížila násilný čin policejní mluvčí.

Oba podezřelí přestali do mladíka mlátit teprve v okamžiku, kdy z restaurace vyšli další hosté. „Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, může být potrestán odnětím svobody až na osm let,“ praví litera zákona.

O vývoji tohoto případu vás budeme na našich stránkách nadále informovat.

(koz)