„Máme z toho radost, že našinci projevili zájem vstoupit do manželství tady u nás. Zařídili jsem pro ten účel provizorně jednu z heren naší mateřské školy. Je to naše premiéra,“ říká starosta Šemnice a zároveň oddávající, Vladislav Tůma.

Obec prvnímu manželskému páru obce připravila i svatební dar. „Byl to hodně zvláštní pocit, oddávat tyto mladé lidi. Už i proto, že jsme to absolvoval poprvé v životě. Kristýnku znám totiž od narození, bydlíme v jednom domě. Manžela si sice našla v Karlových Varech, ale to, myslím, není vůbec na překážku,“ usmívá se starosta Tůma.

Většina mladých párů v současné době vyhledává netradiční místa na svatební obřad, novomanželé Vandákovi ale netradičně zvolili právě opačnou cestu.

„Ani jsem nečekala, jak moc hezky a dojemně proběhne obřad v místnosti, která je v podstatě provizorní. Květinová výzdoba, zjevné úsilí všech, aby se svatba povedla, ale opravdu udělalo své. Myslím si, že to byl výborný nápad,“ říká jedna ze svatebčanek.

Hostů měli Kristýna a František hodně, včetně sportovců. Už i proto, že František je fotbalista a hraje za Fotbalový klub Kyselka.