Alespoň ještě týden jezdit. To je přání, které mají provozovatelé lyžařských areálů. Mnozí z nich však už s touto možností nepočítají.

Lyžaři si stále mohou užívat zimních radovánek například na Božím Daru, Perninku nebo Klínovci. Naopak v Merklíně už vlekaři nad sezonou definitivně zlomili hůl.

„My jezdíme pořád bez větších komplikací. Pokud trochu klesnou teploty, pak budeme ještě zasněžovat. Rádi bychom chtěli být v provozu alespoň týden,“ konstatoval Rudolf Holý, provozovatel lyžařského areálu Pod nádražím v Perninku.

Podle něj by však měli být nyní lyžaři hodně opatrní. „Sjezdovky jsou tvrdé a někde namrzlé. Tím pádem přibývá nejrůznějších úrazů. Lidé totiž musí jezdit trochu jinak, než na měkkém sněhu,“ poradil Holý.

Jeho slova potvrdil i Rudolf Chlad, náčelník horské služby. „Úrazů skutečně přibývá. Některé jsou i velmi vážné. S lyžováním je to podobné, jako například při jízdě v autě. Řidič také musí přizpůsobit jízdu povrchu a podmínkám na silnici. U lyžování je to stejné,“ zdůraznil Chlad. Podle něj nemusí zatím zoufat ani běžkaři. „Pár kilometrů kvalitních běžkařských stop je například v okolí Špičáku a v sousedním Německu,“ dodal.

Jedním z areálů, kde je lyžování pro letošní sezonu už minulostí, je Ski areál v Merklíně.

„Je to špatné. Letos už znovu vleky rozjíždět nebudeme. Zrovna včera jsem se byl na sjezdovce podívat, a už se to nedá,“ uvedl provozovatel Martin Frič. „Příští týden jsou jarní prázdniny a je určitě škoda, že už nemůžeme fungovat. Dokonce jsme museli naši dětskou školu lyžování přestěhovat do Perninku. Nechtěli jsme totiž lidi připravit o lyžování, které jsme slíbili. Svých zákazníků si vážíme a nechtěli jsme je zklamat,“ ujistil Frič.