Tyto problémy řešila například Základní škola v Otovicích. „My jsme s tím, že financování internetu skončí počítali, a proto už jsme během léta zajistili novou smlouvu. Tím pádem jsme byli na situaci připraveni,“ vysvětlila Jiřina Klírová, ředitelka školy.

„Podle mě to nemá pro školy katastrofální následky, ale přidělá jim to trochu starostí,“ dodala ředitelka. Podobný názor měl i Zdeněk Papež, ředitel Prvního českého gymnázia Karlovy Vary. „Náklady na provoz internetu činí u nás za rok asi padesát tisíc korun a stát nám přispíval částkou třicet osm tisíc korun. Není to tedy pro nás palčivý problém, ale pro řadu menších škol to musí být stresující situace,“ vysvětlil Papež.

Některé školy tato situace nechává v klidu. „My jsme si internet od začátku zajišťovali sami, takže pro nás žádná změna nenastala. Výuku to tedy v žádném případě nemůže ohrozit. Hlavně ředitelům základních škol to ale muselo přidělat vrásky,“ vysvětlil Michal Vachovec, ředitel karlovarské střední odborné školy stavební.